Haramidere Açı Koleji

Haramidere Açı Koleji

Haramidere Açı Koleji

 

Haremidere Açı Kolejinin vizyonu, iletişim becerileri gelişmiş, özgüveni oturmuş, liderlik içgüdüsüne sahip, sorumluluk alabilen ve bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getiren, girişimci ruha sahip, akademik olarak kendini sürekli geliştirebilecekleri bir eğitim alanı ile öğrencilere hizmet vermektir.

 

Haremidere Açı Koleji misyonu ise, becerileri geliştirmeye odaklı, akademik ilerlemeleri bilimsel olarak değerlendiren, milli değerlerine sadık aynı zamanda kendine uluslararası hedefler belirleyen, evrensel değerleri öğreten bir eğitim alanı sağlamaktır.

 

Haremidere Açı Koleji öğrencilerinin eğitim alırken gelecekteki iş hayatı tarafından talep edilecek ve beklenilecek becerileri bilmeleri ve bu beceriler hakkında kendilerini geliştirmeleri gerektiğini düşünmektedir. 21. Yüzyılda sahip olunması gereken tüm bu şeylerin aslında hayat boyu öğrenilecek şeylerdir. Bu yüzden Haremidere Açı Koleji 21.yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

 

Haremidere Açı Koleji temel derslerin yanında 21. Yüzyılın temalarını da öğrencilerine öğretmektedir. Haremidere Açı Koleji resmi müfredat da yer almaya başlayan bazı temaların tek başına, okul da yapılan etkinliklere bağlı olarak öğretir, bu şekilde Haremidere Açı Kolejinde eğitim alan öğrencileri mezuniyet sonrası dünyaya daha iyi bir şekilde hazırlanırlar. 21. Yüzyıl temalarına örnek vermek gerekir ise; küresel bilinç, finans, ekonomi, girişimcilik, yurttaşlık okuryazarlığı, sağlık okuryazarlığı, çevre okuryazarlığı.

 

Haremidere Açı Koleji, öğrencilerin sahip oldukları yetenekleri bularak onları ilerletip geliştirmelerine yardımcı olur. Haremidere Açı Koleji, öğrenme temelinin esas olduğu klasik eğitim modellerin yerine keşif paradigmasını kullanarak 21. Yüzyıl becerilerini öğrencilerine kazandırmayı amaçlamaktadır. Kurum günümüzde, bilgiyi yönetmenin bilgiyi edinmekten daha önemli olduğunu bilmekte ve öğrencilerini buna göre eğitmektedir. Kısacası Haremidere Açı Koleji öğrencilerinin, öğrenme ve yenilenme becerileri, bilgi, medya ve teknoloji becerileri ile yaşam ve meslek becerilerini ilerletmeyi hedefler.

 

Haremidere Açı Koleji Açı Beceri Sistemi (ABS) isimli konsept ile her öğrenciye ilgi ve yeteneğine göre eğitimler sunuyor. Bu şekilde öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkıyor ve bu alanda ilerliyorlar. Alanlarında iyi olan öğrenciler bu alan ile ilgili yarışmalara ve etkinliklere yönlendiriliyor. Haremidere Açı Koleji akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerin bu alanlarda da ilerlemesine büyük önem vermekte. B şekilde çocuklar hem sosyalleşiyor hem de ders dışında bir alanda kendilerini geliştiriyorlar. Haremidere Açı Kolejinin ana amacı “gelecek için öğrenme” becerisi ve yeteneği kazandırmaktır.

 

Haremidere Açı Koleji, kurumsal kapasitenin yükselmesi, kalite ve kendi standartlarını gelişmesi için KEP-Kurumsal Eğitim Programlarını kullanmaktadır. Haremidere Açı Koleji bu programlar ile eğitim sektörünü geliştirmeyi amaçlar.

Haremidere Açı Koleji kurumlar arası iletişime de oldukça önem vermektedir. Bu sebep ile; kurum AR-GE çalışmaları yapıyor, dünyanın önde gelen ülkeleri ve Türkiye’de ki gelişmeleri yakın kadrajdan takip ediyor. Haremidere Açı Koleji; Kurumsal Eğitim Programları (AÇI-KEP) ile öğretmenlerin mesleki gelişimini destekliyor. Kurumsal Eğitim Programları (AÇI-KEP) ile ise profesyonel yöneticilerin yetişmesini sağlıyor.

 

Güvenli Bir Kurum

 

Haremidere Açı Koleji, velilerin endişelerinin yok olmasını sağlayan güvenli bir kurumdur.  Güvenlik kaygısı ortadan kaldırılır. Haremidere Açı Koleji herhangi bir şey aksilik yaşandığı durum da hiç beklemeden veliyi arayarak hemen bilgi veriyor ve acil durumlarda müdahale ediyor. Haremidere Açı Koleji önce güvenlik ve sağlık mottosunu benimsemiştir. Haremidere Açı Koleji, okulun giriş ve çıkışı için güvenlik sağlıyor, okulun açık ve kapalı tüm alanlarını kontrol ediyor, servisleri, gidiş ve geliş saatlerini denetliyor, kurum acil sağlık hizmeti sunuyor, çocukların sağlığına dair tüm süreçleri kayıt altına alıyor ve tüm bunlar hakkında velileri düzenli olarak bilgilendiriyor.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Özel Bilgin Anadolu Lisesi

 

Haremidere Açı Koleji Ücreti

 

Haremidere Açı Kolejinde eğitim ve öğretim hizmeti almak isteyen öğrencilerin ve onların velilerinin en çok merak ettiği şeylerin başında Haremidere Açı Kolejinin ücreti gelmektedir. Haremidere Açı Koleji bu yıl için net bir fiyat listesi yayınlamadı bu sebeple size bir fiyat veremeyeceğiz. Kurumu arayarak ya da mail atarak ücret bilgisi alabilirsiniz.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM