Özel Bilgin Anadolu Lisesi

Özel Bilgin Anadolu Lisesi

Özel Bilgin Anadolu Lisesi

 

Bilgin Okulları, “deneyimleyerek kalıcı öğrenme” eğitim modelini kullanmaktadır. Resmi müfredatın yanın da, ek eğitim programları, öğrenci takip sistemi ve rehberlik hizmetleri ile de kurum öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermektedir. Bilgin Özel Anadolu Lisesi gittikçe küreselleşen dünyamızda yabancı dilin bir zorunluluk haline geldiğini bilmektedir ve bu sebepten dolayı kurum öğrencilere zorunlu olarak iki yabancı dil eğitimi hizmeti sunmaktadır. Bu dil eğitimlerine büyük önem verilmektedir. Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğrencilerine üç yabancı ülkeye giderek dillerini geliştirme imkanı da sunmaktadır. Bilgin Özel Anadolu Lisesi eğitimcilerini de genç, pratik ve enerjisi yüksek olan kişilerden seçmiştir. Kurumun bu seçiminin amacı ise öğrenci ve öğretmen arasındaki ilişkinin daha kolay kurulmasıdır. Bilgin Özel Anadolu Lisesi akademik eğitime verdiği önemin yanı sıra, spor, sosyal ve kültür olarak da öğrencilerin başarılı olmasını oldukça önemser ve bu sebep ile Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğrencilerini bu alanlara yönlendirir. Kurum düzenli olarak çeşitli geziler yapar ve bu gezilerin yanı sıra kurumda öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda pek çok kulüp açılmıştır. Bilgin Özel Anadolu Lisesi misyonu; bilgi çağının özgüveni gelişmiş bireylerini yetiştirmektir.

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi bütünlük taşıyan bir eğitim anlayışına sahiptir. Kurumun verdiği eğitim bir disiplin içerisinde ve seviyeler arasında da iyi ayarlanmıştır. Bu eğitim ile öğrenciler kendilerine uygun olan eğitimi alırlar. Bunun yanı sıra Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğrencilerin bireysel farklılıklarını da göz önüne alır. Kurum öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlar ve bu şekilde aldıkları eğitimden daha fazla yarar görmelerini sağlar. Kurumun verdiği eğitim etik ve akademik standartlara uygundur. Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğrencilerine anadilleri olan Türkçeyi ve yabancı dil olarak da İngilizceyi en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak, öğrendikleri diğer yabancı dilleri, kendilerini rahatça ifade edebilecek seviyede geliştirmek amaçlanır. Bilgin Özel Anadolu Lisesi, öğrencilerin kendi kimliklerini kaybetmeden bir dünya vatandaşı olmalarını amaçlar.

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi; araştırıp sorgulamayı seven, sahip olduğu bilgileri gerçek hayatta kullanabilen, sadece bilimsel değil sanatsal da düşünen ve analiz yapabilen, etrafında bulunan kişiler ile kolayca iletişim kurabilen, hayatta kendine hedefler koymuş, etrafında olup bitenlere karşı duyarlı, başarılı olmayı amaç edinmiş, empati yapma yetisi gelişmiş, etik kurallara uyan, vatan sevgisi oluşmuş, her türlü insana ve duruma karşı saygılı, akademik başarısını sosyal başarı ile desteklemiş, becerilerini geliştirmiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

 

Kurumda Öğrenci Görüşmeleri Bir Avantaj

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi psikolojik olarak da öğrenciler için çalışmaktadır. Kurum düzenli olarak öğrenci görüşmeleri, veli görüşmeleri, öğretmen görüşmeler, çeşitli seminerler, sınıf içi ve dışı rehberlik dersleri yapmaktadır. Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğretmenleri öğrenci görüşmeleri ile onların kendilerini keşfederek tanımalarına yardımcı olur.

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi öğrencilere psikolojik danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu sistem ile özgüveni gelişmiş kendi sorunlarını çözebilen, sorumluluk alabilen bireyler yetiştirilir. Kurum lise seviyesindeki öğrencilerin psikolojik ve akademik kontrolünü de sürekli yapar. Lise 1. Sınıftan itibaren öğrencilerin yetenekleri ve hangi alanda daha iyi oldukları tespit edilmeye çalışılır. Bu tespitler hem öğretmenler hem de rehberlik kurumu tarafından yapılır. Öğrenciler ile sık sık yapılan görüşmeler ile de öğrenci daha yakından tanınır ve bu şekilde öğrenciye bir çalışma planı ve bir gelecek hedefi hazırlanır. Hedefi kesin olarak belli olan öğrencilere, bu hedef doğrultusunda eğitim sunulur. Özellikle lise son sınıf seviyesine gelmiş öğrenciler rehberlik servisi ile daha çok vakit geçirir. Rehber öğretmenler öğrencilerin her denemelerini tekrar değerlendirerek eksikleri belirlerler ve bu şekilde bir çalışma planı oluştururlar.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Şafak Okulları Bursluluk Sınavı

 

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi Ücreti

 

Bilgin Özel Anadolu Lisesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği şey ise okulun ücretidir. Kurum net bir fiyat listesi yayınlamadı bu sebep ile kurumu arayarak bilgi almanız gerekir.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM