Aramayı Favorilerinize ekleyin

Arama için bir isim tanımlayın
Kaydet
FİLTRE
Aramayı Kaydet
{{searchSelectOkulTuru}}
  • {{s.Adi}}
{{searchSelectsehir}}
  • {{s.Text}}
{{searchSelectilce}}
  • {{s.Text}}
{{i2.Adi}}
OKUL BUL
VAZGEÇ

Anaokulu & Kreş Fiyatları

Aramasında 803 Okul Bulundu.

1
2
3
...
67
Filtrele
okulundan tekif iste
Neden Teklif Göndermeliyim ?
Okulbul.com ile tüm okullardan fiyat teklifleri alabilir, bu teklifleri değerlendirebilir ve okul yetkilileri ile özel olarak görüşebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzu en uygun fiyatlarla size en yakın okula kayıt ettirebilir ve rahat edersiniz.

Okulbul.com bir Opak Yazılım Projesidir. Asla kopyalanamaz ve 3.tekil şahıslarla paylaşılamaz. Okulbul.com’un içeriğindeki görsellerde emek vardır asla paylaşmayınızi eğer paylaşmak isterseniz yetkkililerle iletişime geçiniz.
Teklif İste

ANAOKULU&KREŞ FİYATLARI

 Birbirine oldukça karıştırılan kreş ve anaokulu programları birbirinden farklı ama birbirlerinin devamı niteliğindedir. Kreşler 0-36 ay arasındaki çocuklara hitap ederken, anaokulları 36 ay ve üstü çocuklara hitap etmektedir. Gerek yasal düzenlemeleri gerekse programları açısından incelendiğinde ciddi farklar ortaya çıkmaktadır. Programlar açısından bakıldığında, kreşler birer eğitim kurumu değildir, sosyal kurumlardır. Çocuklar için geliştirici oyunlar oynamak ve çocukları fiziksel, sosyal açıdan geliştirmek amaçlanmaktadır. Anaokullarında ise eğitim ön plana çıkar. Anaokulları ilkokul için hazırlık niteliğindedir. Genel anlamda bireyi hayata hazırlayan okulların tercihini kolaylaştırmak için anaokulu ve kreş  önerilerini  okulbul.com olarak özenle hazırlıyoruz.

 Bir diğer fark yasal düzenlemelerdir. Kreş için yasal düzenleme 1996 yılında çıkan Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri İle Özel Çocuk Klüpleri Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik'dir.Kreşlerin denetlemesi ise Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Anaokulları ise 2004 yılında çıkan Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği ile düzenlenmiştir. Denetimleri Milli Eiğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.Yani bu iki kuruluş farklı yerlere bağlıdır ve denetimleri de bağlı oldukları yer tarafından yapılmaktadır. Ancak her iki yönetmelikte de kuruluş, işleyiş, yönetim vb yer almaktadır.

Kreş Önerileri ve Yorumları

 Bu iki kuruluş için resmi ve özel olmak üzere iki seçenek ortaya çıkmaktadır. Resmi kreşler İş kanunu'nun da düzenlenmiştir. 150'den çok kadın çalışanı olan yerler, 12 aydan küçük çocuklar için kreş açmak mecburiyetindedir. Resmi ve anaokullarına başvuru, bulunuulan illerdeki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne dilekçe ile yapılmaktadır. Resmi kreşlerin ve anaokullarının, kontenjan yetersizliğiyle birlite özellerine ihtiyaç artmaktadır. Kreş fiyatları ve anaokulu fiyatları  ise belli aralıklarda düzenlenmiştir. Bu aralık bir önceki yılın fiyatının (Yurtiçi Fiyat Endeksi + Tüketici Fiyat Endeksi) / 2 - 5 oranında ilave şeklinde olmaktadır. Bütün bu fiyatlarla birllikte en geniş yelpazede anaokulu ve  kreş önerilerine ulaşmak, anaokulu ve kreş yorumlarından faydalanarak bilgi sahibi olmak için okulbul.com'u tercih edin.

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM