Aramayı Favorilerinize ekleyin

Arama için bir isim tanımlayın
Kaydet
FİLTRE
Aramayı Kaydet
{{searchSelectOkulTuru}}
  • {{s.Adi}}
{{searchSelectsehir}}
  • {{s.Text}}
{{searchSelectilce}}
  • {{s.Text}}
{{searchSelectKurum}}
  • {{s.Text}}
{{i2.Adi}}
OKUL BUL
VAZGEÇ

Anaokulu & Kreş Fiyatları

Aramasında 843 Okul Bulundu.

1
2
3
...
71
Filtrele
okulundan tekif iste
Neden Teklif Göndermeliyim ?
Okulbul.com ile tüm okullardan fiyat teklifleri alabilir, bu teklifleri değerlendirebilir ve okul yetkilileri ile özel olarak görüşebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzu en uygun fiyatlarla size en yakın okula kayıt ettirebilir ve rahat edersiniz.

Okulbul.com bir Opak Yazılım Projesidir. Asla kopyalanamaz ve 3.tekil şahıslarla paylaşılamaz. Okulbul.com’un içeriğindeki görsellerde emek vardır asla paylaşmayınızi eğer paylaşmak isterseniz yetkkililerle iletişime geçiniz.
Teklif İste

ANAOKULU&KREŞ FİYATLARI

Özel Anaokulu ve Kreşler Hakkında

Eğitim sisteminin ilk basamağı olan anaokulları son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Bunun yanında, özellikle çalışan kadınlarımıza büyük bir destek işlevi gören kreşler de sosyal yaşam açısından giderek artan bir değer kazanmaktadır. Bazen birbirine karıştırılan kreş ve anaokulu programları birbirinden farklı olmakla beraber birbirlerinin devamı niteliğindedir.

Kreşler 0-36 ay arasındaki çocuklara hitap ederken, anaokulları 36 ay ve üstü çocuklar için okulöncesi eğitimin temel taşı işlevine sahiptir. Gerek yasal düzenlemeler gerekse programları açısından incelendiğinde ciddi farklar göze çarpmaktadır. Programları açısından kreşler birer eğitim kurumu değildir, sosyal kurumlardır. Çocuklar için geliştirici oyunlar oynamak ve çocukları fiziksel, sosyal açıdan geliştirmek amaçlanmaktadır.

İlkokul için hazırlık niteliğindeki anaokulları ise artık bir eğitim yuvasıdır. Anaokulu seçimi, çocuğunuzun ilkokul öncesi kişisel gelişimi açısından hayati bir aşama ve eğitim hayatı için temel bir tercihtir. Bu okullara tercihinizi kolaylaştırmak için anaokulu ve kreş önerilerini okulbul.com olarak özenle hazırlıyoruz.

Anaokulu ve Kreşlerin Yasal Statüsü

Kreş ve anaokulu arasındaki bir diğer fark yasal düzenlemelerdir. Kreşler için yasal düzenleme 30 Temmuz 2015 tarihli Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri İle Özel Çocuk Klüpleri Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik'tir. Kreşlerin denetlemesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Anaokulları ise 26 Temmuz 2014 tarihli Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ile düzenlenmiştir. Denetimleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Özetle bu iki kuruluş farklı yerlere bağlıdır ve denetimleri de bu kurumlar tarafından yapılmaktadır. Ancak her iki yönetmelikte de kuruluş, işleyiş ve yönetim esasları yer almaktadır.

Bu iki kuruluş için resmi ve özel olmak üzere iki seçenek ortaya çıkmaktadır. Resmi kreşler İş Kanunu'nda da düzenlenmiştir. 150'den çok kadın çalışanı olan yerler 0-6 yaş arası çocuklar için kreş açmak mecburiyetindedir. Anaokuluna ise 10.7.2019 tarihindeki yeni yönetmeliğe göre okulun kayıt alanında ikamet eden ve o yılın Eylül ayı sonu itibarıyla 57-68 ay arası çocukların kaydı yapılır. Resmi kreşlerin ve anaokullarının kontenjan yetersizliği nedeniyle, bu konuda özel kurumlara olan ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır.

Anaokulu ve Kreş Fiyatları

Kreş fiyatları ve anaokulu fiyatları ise anılan yönetmeliklerle düzenlenmiştir. Buna göre her yıl Ocak-Mayıs ayları içinde ücretler tespit edilerek ilan edilir ve ilan edilen ücretin dışında bağış ve yardım adı altında başkaca bir ücret alınamaz.

Bütün bu bilgileri edinebilmek, en geniş yelpazede anaokulu ve kreş önerilerine ulaşmak, anaokulu ve kreş yorumlarından faydalanarak bilgi sahibi olmak için okulbul.com'u tercih edin. Okulbul.com, en doğru kreş ve anaokulu tercihleriniz için her daim yanınızda olacaktır.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM