19 koleji sizin için listeledik
Kolejleri Listele

İZMİR KOLEJ FİYATLARI

 İzmir'de bulunan çok sayıda ve seviyede kolejleri aynı anda okulbul.com'da bulmanız mümkün.  Alanlarında deneyimli öğretmen kadroları güleryüzlü ekipleriyle en popüler ve daha fazlasını sizler için listeliyoruz. Siz velilerimize ise sadece, bu kolejler içinden tek tıkla tercih yapmak kalıyor.

 Bireyler bu dönemde psikolojik açıdan yıpranmaya oldukça elverişli olmaktadırlar. Bu yüzden kolejlerde destek birimlerinin de olması oldukça önemlidir. Öğrencilere dersler dışında da her konuda yardımcı olacak, paneller verecek bir psikoloji biriminin varlığı, velileri de memnun edecektir.

 İzmir İli nüfus açısından da en kalabalık üçüncü ilimizdir. En kalabalık ilçeleri sırayla; Buca, Karabağlar ve bornova ilçeleri'dir.  Kolejler bu bölgelerde yoğunlaşmıştır. İzmir kolej önerilerine örnek verecek olursak; Özel Doğa Koleji, Özel Bahçeşehir Koleji'ni verebiliriz.

 Ayrıca lise çağında öğrenciler, fiziksel açıdan da gelişim çağındadırlar. Kolejlerinde bu açıdan öğrencileri geliştirici faaliyetlerde bulunması oldukça önemlidir. Spor etkinlikleri ve spor takımları çocukları spora yöneltecektir. Fiziksel açıdan gelişimi normal olarak devam eden çocuğun zihinsel gelişimi de onu takip edecektir. Hayatları için bir dönüm noktasında olan öğrenciler bu duruma, hem fiziksel hem zihinsel hazır olacaklardır.

 Kolejler aynı zamanda geleneksel bir eğitimin programının dışına çıkarak günümüze ayak uydurma çabasındadır. Öğrencilerinin hayalgüçlerini sınırlamadan yetenekleri, istekleri doğrultusunda hareket etme ve daha da ötesinde meslek seçme konusunda yol göstermektedir. Bireysel anlamda öğrencilerle ilgilenme olanağı sunan kolejler bu sayede öğrencilerin motivasyonunu da arttırmayı hedeflemektedir. Bu durum ebeveynlerin kolejleri  tercih etmesine sebep olurken kendi aralarında da rekabete yol açarak, daha hızlı ilerleme şansını onlara vermektedir. Bu sırada aynı zamanda İzmir kolej fiyatlarına da sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

 Kolejler aynı zamanda yabancı dil konusunda da birçok avantaj sunmaktadır. Yabancı dil eğitimine özel önem veren kolejler, sadece İngilizce dil eğitimi vermemektedir. Bunun yanında ikinci ve hatta bazen üçüncü bir dil eğitimi bile sunmaktadırlar. Bu diller çoğunlukla; Rusça, Almanca, Arapça ve Çince olabilmektedir.  Yabanacı dil konusunda uluslararası avantajlar sunan kolejler ise her zaman için ailelerin ilk sıradaki tercihi olmaktadır.

Sizler de İzmir kolej yorumları ile sitemizi zenginleştirmemize yardımcı olabilirsiniz. Çocuklarımız için bu zorlu süreci sizlere yardımcı olarak geçirmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM