Anasayfa
/
Lise
/
İstanbul
/
Beyoğlu
/

Sainte Pulchérie Fransız Beyoğlu Lisesi

Sınıf Mevcudu
0 Kişilik Sınıflar
Okul Saatleri
00:00 / 00:00
Mesaj Gönder
Favorilerine Ekle
Yorum yaz
Hemen Fiyat İste
Galeri
Harita
Sokak Görünümü
Yorumlar

Sainte Pulchérie Fransız Beyoğlu Lisesi Hakkında Bilgi

Birkaç satırda Sainte Pulchérie Lisesi’nin tarihçesini, kabul koşullarını, dil eğitimini ve eğitim anlayışını keşfedin...

 

Sainte Pulchérie Lisesi, 1846 yılından bu yana gençlerin okul ihtiyacını karşılamakta, dayanışma, bilgi aktarımı, özgürlüğe saygı, yardımseverlik ve bireysel gelişim gibi insani değerleri savunmaktadır. Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumları arasında ilk sıralarda yer alan Sainte Pulchérie Lisesi, Avrupa yakasında, modern ve merkezi Beyoğlu’nun göbeğinde, Fransız Kültür Merkezi’ne iki adımlık mesafede, Taksim Meydanı’na çok yakın bir noktada yer almaktadır.

 

Köklerini Tarih ve Gelenekten Alan Modern Bir Lise

Sainte Pulchérie Lisesi, 450’den fazla karma öğrenciye sahip bir ortaöğretim kurumudur.

 

1846 yılında Şefkat Rahibeleri tarafından kurulan Sainte Pulchérie Lisesi, 2000 yılına kadar ortaokul olarak eğitim verdi. Aziz Vincent de Paul’un felsefesini benimseyen Şefkat Rahibeleri dünyanın birçok yerinde hala faaliyet göstermektedirler. (Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.)

 

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Okullar Genel Müdürlüğü tarafından yabancı okul olarak tanınmış Türkiye’de ki altı Fransız lisesinden biridir. Türkiye’deki Fransız Okulları Federasyonu’na bağlı olan okulumuz,13 Haziran 2000’de Dışişleri Bakanlığıyla imzalanan sözleşmede de yer almaktadır.

 

Sainte Pulchérie Lisesi, 2000 yılında "Yeni Nesil 2000" adlı bir ilk öğretim okulu kurdu. Okul günümüzde, 200’den fazla öğrenciye sahiptir. Buraya tıklayın

 

Kabul

Her yıl, Türkiye genelinde düzenlenen ve bütün ilköğretim öğrencilerinin girdiği "Seviye Belirleme Sınavı"ndan alınan puan, Sainte Pulchérie Lisesi’ne kayıt şansı tanımaktadır. Sainte Pulchérie Lisesi’nin puanı, İstanbul’daki en iyi liselerin puanları arasında yerini almaktadır.

 

Eğitim

Okul Müdürü Alexandre Abellan yönetimindeki Sainte Pulchérie Lisesi, kendini sürekli yenileyen yetkin bir kurumdur. Kurum, kendini kanıtlamış geleneksel yöntemleri, geleceğe hazırlayan yeniliklerle harmanlamayı bilir. Bir yıl yoğun Fransızca görecekleri hazırlık sınıfı ve dört yıl lise eğitiminin ardından öğrenciler beş yılın sonunda diploma almaya hak kazanmaktadırlar.

 

Sainte Pulchérie Lisesi, "Label France Education" unvanına sahiptir. Label France Education’un temel görevi, Frankofon kurumlarda, iki dilde mükemmel eğitimi teşvik etmek ve desteklemektir. Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 

Lisemiz, Fransızca eğitimin kalitesi, disiplini, kişiye özel danışmanlık olanağından ötürü velilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Bunlara ek olarak, okul idaresi, eğitim kadrosu ve okul projelerine dışarıdan destek veren kişiler, ailelerle sıkı bir işbirliği içinde, aynı hedefe ulaşmak amacıyla çalışmaktadırlar: gençlerin desteklendiği, kabul gördüğü ve değer verildiği bir okul ortamı yaratmak.

 

Türkiye’deki diğer Frankofon liselerde olduğu gibi Sainte Pulchérie Lisesi de, Türkiye’nin tek Frankofon üniversitesi olan Galatasaray Üniversitesi’nde kontenjana sahiptir.

 

Diplomalarını alan öğrencilerimizin büyük bir bölümü, Fransa’nın en iyi üniversitelerinde okumak üzere başvuru yapmaktadır. Başvuruların %98’i kabul edilmekte ve başvuranların %10’u yüksek öğrenimlerini Fransa’da ya da bir başka bir yabancı ülkede devam ettirmeyi tercih etmektedir.

 

Dillerin Yeri

Eğitim anlayışımız dinamik, etkin ve iki dilli bir eğitim kadrosu tarafından desteklenmektedir. Öğrenciler, yapılan çalışmalar neticesinde Fransızca ve İngilizceyi etkin bir şekilde öğrenmektedirler. Lisemiz, dil öğreniminde gerekli tüm kaynakları öğrencilerine sunmaktadır: yurtdışı gezileri, uluslararası dil diplomalarına (İELTS, DELF-DALF...) hazırlık, sanatçılarla sanatsal yaratım projeleri, öğretmenlerin desteğiyle Fransızca ya da İngilizce blog yazma, kulüp etkinlikleri (MUN, Fransızca Tiyatro Kulübü...), Fransız yazarlar tarafından yürütülen edebi projeler...

 

Ayrıcalıklarımız

Okulumuzda kültür ve sanat ayrı bir öneme sahiptir. Lisemizde yeni ufuklara açılım adına Türk, Fransız ve diğer uluslararası sanatçılarla eğitim amaçlı projeler düzenlenmektedir. Bu projelere paralel olarak lisemiz, gösteri ve sergi salonlarının kapılarını kaliteli profesyonel etkinliklere ve çağdaş sanatın önemli isimlerine açmaktadır. Okulumuz ayrıca, Fransız Kültür Merkezi, Uluslararası Kukla Festivali, çeşitli tiyatro grupları gibi kurum ve sanat gruplarıyla da düzenli olarak işbirliği içindedir.

 

Yeni Ufuklara Açılım

Öğrencilerimiz, yeni ufuklara açılımı önemseyen bir kurumda eğitim görmektedirler. Sainte Pulchérie Lisesi’nde öğrenciler, onları çevreleyen kişilere karşı açık, ilgili ve meraklı olmaya cesaretlen dirilmektedirler. Eğitim kadrosu tarafından geliştirilen ve öğrencilere sunulan sosyal etkinlik kulüpleri ve okul dışı eğitim etkinliklerinin tümü aracılığıyla, kendilerini asabilemelerini destekleyen ve tatmin oldukları bir eğitim almaktadırlar.

 

Sürdürülebilir Yaşam

Öğrenciler, bütün insanlığın ortak sorumluluğunda olan doğa ve doğayla ilişkileri üzerine düşünmeye çağrılırlar. Bunun yanı sıra, sağlıklarına özellikle itina gösterecekleri, dengeli bir yaşam sürdürmeye ve spor yapmaya teşvik edilmektedirler. Sürdürülebilir yaşamla ilgili ortaya koyduğumuz çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi için,buraya tıklayın.

 

Modern Alanlar ve Teknik Donanımlar

Sainte Pulchérie Lisesi’nde öğrencilerin sahip olduğu modern alanlardan ve teknik donanımlardan bazıları:

 

EdTech yeni teknolojilerinin geliştirilmesini sağlayan donanımlı modern sınıflar

eSPrit ; Uzaktan eğitime adanmış bir platform

LaboSPhère : En son teknolojik imkanlarla donatılmış kimya, fizik ve robotik öğretmenin gözetiminde teneffüslerde öğrencilerin kullanımına açık robotik laboratuvarı. Fen derslerinde bilgisayar destekli deneyler yapılır.

Medyatek : Eğitime yönelik üç dilde 7.500 kitap, 800 DVD ve 20’yi aşkın dergi aboneliğine sahip, 338 m2’lik bir alana yayılan 2 katlı medyatek öğrenciler için dinlenme ve çalışma imkanı sunmaktadır.

2012 yılında tamamen yenilenen, 360 kişi kapasiteli modern ve profesyonel donanıma gösteri salonu

Sınıf Mevcudu : 0
Adres : Çukurluçeşme Sok. No: 7 Parmakkapı 34433 Beyoğlu / İSTANBUL
Dış Mekan
Oyun Bahçesi
Açık Spor Sahaları
Otopark Alanı
Ulaşım Hizmetleri/ Okul Servisi
Spor & Etkinlik
Spor Salonu
Yüzme Havuzu
Tenis Kortu
Atletizm Sahası
Özel Salonlar
Laboratuarlar
Kütüphane
Konferans Salonu
Sinema Salonu
Gida & Beslenme
Yemekhane
Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
İkindi Kahvaltısı
Kantin- Kafeterya
Güvenlik & Sağlık
Sağlık Odası ( Doktor/Hemşire)
Güvenlik Kamera Sistemi
Güvenlik Görevlisi Var Mı
Mağaza & Satış
Kıyafet Satış Mağazası
Kırtasiye
Yurt / Konaklama / Destek
Yurt / Konaklama
Devlet Desteği Var Mı?
Rehberlik Hizmeti
Yabancı Diller
İngilizce
Fransızca
İspanyolca
Rusca
Almanca
Arapça

Sainte Pulchérie Fransız Beyoğlu Lisesi Yorumları

Henüz yorum eklenmedi.

Sainte Pulchérie Fransız Beyoğlu Lisesi İçin Yorum Ekleyin

Okula Puan verin :   
Ekle
Özel Fiyat İste
Fiyat, indirim ve kampanyalardan ilk siz haberdar olmak için lütfen formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.okulbul.com sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
İzin Veriyorum.
Hemen Fiyat İste

Sainte Pulchérie Fransız Beyoğlu Lisesi Yetkililerine Mesaj Yazın

Vazgeç
Gönder
TAMAM
Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM