ROTA KOLEJİ

ROTA KOLEJİ

ROTA KOLEJİ

 

Özel Rota Eğitim Kurumları 43 kişiden oluşan bir grubun çabası ile Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Kadir AÇIKBAŞLAR’ ın önderliğinde 3 Şubat 2011 tarihinde eğitim öğretim vermeye başladı.  Okul 9 yıldır, eğitimde en iyi hizmet kalitesinde eğitim hizmeti sunuyor, rota koleji dünya standartlarındaki araştırmalar ve çalışmalar düzenleyerek eğitim kalitesini iyice artırmaya çalışmakta olan bir eğitim kurumudur.

 

2011 Eylül de Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlköğretim Okulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi ile eğitim vermeye başlayan kurumun o zamanlar 627 öğrencisi var idi.

 

2012-2013 de ise, Milli Eğitim bakanlığınca yapılan kanun değişikliğiyle Özel Rota Anasınıfı, Özel Rota İlkokulu, Özel Rota Ortaokulu, Özel Rota Anadolu Lisesi ve Özel Rota Fen Lisesi olarak eğitim hizmeti vermeye devam etti. İleriki yıllarda yapılan yatırımlar ile okul biraz daha büyüyerek devam etti ve 1160’a yakın öğrenciye eğitim hizmeti sundu. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda ise bünyesine bir yeni lise daha katan kurum daha da büyüyerek eğitim ve öğretim hizmetine 1366’ya yakın öğrenci ile devam etti. Bir sonraki yıl ise Rota Koleji 1460 öğrenciye eğitim hizmeti sağladı. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda okul ana binasına yeni pek çok düzenleme yaptı; yüksek kapasiteli bir yemekhane, yeni sanat atölyeleri ve modern bir alan inşa edildi. Bu yıl ise kurum 1580 öğrenci ile yeni dönemde eğitim hizmeti sundu. Bir sonraki yıl ise velilerin ve öğrencilerin yoğun talebi ile okul kontenjanları doldu ve 1590 öğrenci ile eğitim verilmeye başlandı.

 

Rota Koleji ilk açıldığında 73 öğretmen ile eğitim vermeye başlamış iken ve bugün 177 öğretmen ile eğitimde en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

 

Kurum 8. Ve 12. Sınıfa giden öğrenciler için sınav grupları oluşturmakta ve onlara özel eğitim alanı sunarak daha da kaliteli bir eğitim almalarını sağlıyor.

 

Rota Koleji kurulduğu günde itibaren akademik, bilimsel proje, sanat, spor, kültürel başarıları ile adını duyurmayı başarmıştır. Bu başarıları ulusal ve uluslararası alanda her fırsatta devam ettirmektedir.

 

Kaliteli bir eğitim vermek için kurulmuş olan ve "Rotamız Eğitim" sloganıyla yola çıkan Rota Koleji; Cumhuriyetin ana ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, ulusaldan evrensele ana dilini iyi bilen, dünya dillerini konuşabilip kendini ifade edebilen, daha iyi bir dünya amacı olan öğrenciler yetiştirmek temel hedefiyle yola çıkmıştır.

 

Rota Koleji misyonu; Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, ulusal ve evrensel değerlere sahip, saygılı, ana dilini iyi bilen ve kullanan, en az bir yabancı dil bilen, akıl ve bilimin ışığında, daha iyi bir dünya amacı olan, teknolojik gelişmeleri takip eden, yaşadığı ülkeye duyarlı, spor ve sanatla ilgilenen insanlar yetiştirme amacıyla anasınıfından başlayarak üniversiteye kadar öğrencilere eğitim-öğretim hizmeti vermekte olan bir kurumdur.

 

Rota Koleji Vizyonu; Bilimsel, akademik, spor, sanat ve teknoloji dallarında eğitim-öğretim vererek çocukları yarınlara hazırlayan, mutlu, sağlıklı ve sosyal becerileri oluşmuş öğrenciler yetiştiren, yeniliğe açık, dünyadaki gelişmelerden haberdar olan, bu hedeflerle birlikte her gün büyüyen ve kendini geliştiren bir okul olarak dünya standartlarında eğitim-öğretim hizmeti sunan ve bu deneyimleri gelecekte kurmak istedikleri üniversite de kullanan bir kurum olmaktır.

 

Rota Koleji, Türkiye için iyi vatandaşlar yetiştirmek temel hedefidir. Bu sebepten ulusaldan evrensele insani değerlere sahip, Cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ana dilini iyi bilen, yabancı dillere hakim, bilimsel düşünceyi özümsemiş bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Büyük Çamlıca Koleji

 

 

Rota Koleji Fiyatları

 

Rota Koleji fiyatları ise şöyle;

 

Rota Koleji anasınıfı 17.300 Türk lirası.

 

Rota Koleji ilkokulu 23.900 Türk lirası.

 

Rota Koleji ortaokulu 28.500 Türk lirası.

 

Rota Koleji Lisesi 31.500 Türk lirası.

 

 

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM