Büyük Çamlıca Koleji

Büyük Çamlıca Koleji

Büyük Çamlıca Koleji

 

Okul 2005 yılında Üsküdar Kısıklı’da kuruldu. Büyük Çamlıca Eğitim Kurumları bugüne kadar büyüyerek ve gelişerek geldi. Büyük Çamlıca Koleji 2015 yılında iste öğrenci sayısında ki büyük artış nedeni ile yer değişikliği yapmak durumunda kaldı. Kurumun yeni yeri ise İstanbul’un en güzel yedi tepelerinden olan “Çamlıca tepesi” oldu. Özel Büyük Çamlıca Eğitim Kurumları olarak eğitim –öğretim vermeye hala Çamlıca’da devam ediyor. Kurum modern binasıyla da dikkatleri üstüne çekiyor. Büyük Çamlıca Okulunun amacı Gelenekten Geleceğe Açılan Kapı olmaktır bu amaç doğrultusunda kurum  her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Özel Ferah Büyük Çamlıca Eğitim Kurumlarının çalışmalarını şu üç slogan ile belirtir. İşte 3 slogan;

 

“Gelenekten geleceğe açılan kapı”

 

“Çocuğunuz her şeyimiz”

 

“İleri daha ileri” dir.

 

Özel Büyük Çamlıca Kolejinin misyonu; Türkiye’nin değerleri ile evrensel insanî değerleri benimseyen , kişisel potansiyelini ve yeteneklerini maximum seviyede geliştirmelerine olanak sağlayan eğitim ve öğretim ortamı sunarak “nitelikli insan” yetiştirmektedir.

 

Özel Çamlıca koleji;

 

Türkiye değerleri ile evrensel insanî değerleri benimsemiş,

 

Modern yaşamın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip,

 

Farklılıkları, zenginlik olarak gören demokratik olgunlukta,

 

Kişiliği ile barışık ve özgüven sahibi,

 

Liderlik sıfatı ile donatılmış,

 

Estetik beğenileri oturmuş,

 

İdealist ve üretken,

 

Dünya vatandaşı,

 

Sorunlara çözüm bulan,

 

Girişken,

 

Yüksek donanımlı,

 

Ahlaki olarak gelişmiş,

 

Öğrenmeyi seven,

 

Mutlu ve özgür öğrenciler yetiştirmek amacıyla hareket eder.

 

Özel Büyük Çamlıca Koleji Vizyonu; Bilimsel ve akademik eğitim ile çocukları başarıya hazırlayan, kişiye özel rehberlik hizmetleriyle lider insanlar yetiştirerek dünya çapında tanınan bir okul olmak.

 

Büyük Özel Çamlıca koleji;

 

Ülke değerlerinden kaynaklanan güçlü kurum kültürüyle, amatör ruhlu bir profesyonel yönetim sistemi, ilkelliği ve paydaşlarının mutluluğunu temel edinen eğitim-öğretim ortamları ve geleceği yapılandırma sorumluluğuna sahip idealist öğrenciler yetiştirmek, Türkiye'nin önde gelen okulları arasında yer almak ve uluslararası seviyede adını duyurmak vizyonuna sahiptir.

 

 

Çamlıca Koleji Anaokulu

 

Anaokulu eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eğitim Derneği Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan maddelere göre, tüm dünyada kalitesini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak planlanmıştır, kuruma özgün bir programdır. Büyük Çamlıca Okullarının bu eğitim programının hedefi, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal açıdan gelişimlerini sağlamak, temel becerilere sahip olmasını sağlamak, kendilerini rahatça ifade etmesine yardımcı olmak, merak duygusunu canlandırmak ve yaratıcılıklarını geliştirmektir.

 

Çamlıca okullarında uygulanan programda yer alan etkinlikler, çocukların gelişim seviyesi, yaşları ve bilgilerine uygun olarak hazırlanır ve onlara becerilerini geliştirici fırsatlar sunulmaktadır. Okulda proje çalışmaları ile öğrenme ve araştırmaya ilgi duymaları sağlanırken, neden-sonuç ilişkileri kurabilecekleri ortamlar sağlanır. Bu ana programda,

 

-Türkçe,

-Matematik,

-Drama,

-Okuma Yazmaya Hazırlık,

-Hareket,

-Oyun,

-Fen,

-Müzik,

-Sanat Etkinlikleri bir bütünlük içinde sunulmaktadır.

 

Büyük Çamlıca İlkokulu öğrencilerine BCKPACK Eğitim Modeli ile bireysel akademik gelişim fırsatı sunuyor. Bu sitem ile okul öğrencileri sosyal ve duygusal gelişimi açısından destekleyen deneyimler sunar. Bu eğitim modeli ile, her öğrencinin akademik eğitiminin yanında, eleştirel ve pratik düşünebilen, düzgün ve kolay iletişim kurabilen, bilimsel yöntem ve tekniklerden faydalanarak araştırma ve sorgulama kabiliyetleri gelişmiş,  çözüm odaklı insanlar yetiştirmektedir.

 

Büyük Çamlıca Koleji ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere de eğitim hizmeti sunmakta. Bu seviyedeki eğitimlerde yabancı dil varlığını yoğun olarak hissettiriyor. Kurum öğrencilerin yabancı dil eğitimini çok önemsiyor ve en az iki yabancı dilde kendilerini ifade edebilecek seviyede dil öğrenmelerini sağlıyor.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

İstek Okulları

 

 

Özel Büyük Çamlıca Koleji Fiyatları

 

Okul çoğu veli ve öğrenci tarafından öneriliyor, bu öneriler yanı sıra okulun başarıları da göz önünde olunca pek çok veli çocuklarının Özel Büyük Çamlıca Kolejinde eğitim almasını istiyor. Hal böyle olunca okulun fiyatları çok merak ediliyor. Okul fiyat listesi yayınlamadı ama genel olarak fiyat aralığı 40-50 bin arasında.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM