Robert Koleji

Robert Koleji

Robert Koleji

 

Robert Kolej, Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı, 1 + 4  yıllık lise programından oluşan bir eğitim ve öğretim kurumudur. Robert kolejine girmek isteyen öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı merkezi Liseye Geçiş Sınavı’nda belli bir başarı elde etmeleri gerekir. Bu liseye geçiş sınavından en yüksek puanı alan öğrenciler Robert Kolejinde okumaya hak kazanmaktadır. Öğrenciler Robert Kolejinde iyi bir eğitim alarak lise hayatlarının sonunda istedikleri yüksek eğitim kurumlarını kazanabilirler.

 

Robert Koleji’nin eğitimde kullandığı iki dil vardır, bunlar; Türkçe ve İngilizce. Milli eğitim bakanlığının müfredatında yer alan kültürel dersler tamamen Türkçe öğretilir iken, diğer dersler ise İngilizce olarak öğretilmektedir. İngilizcenin yanında Robert Kolejinde ikinci yabancı dil olarak Fransızca ve Almanca eğitimi sunulur. Robert Koleji normal liselerden farklı olarak 5 yıl sürmektedir. Bunun sebebi kurumun sisteminin 1 + 4 olmadır. Buradaki 1 sene İngilizce hazırlık sınıfını temsil ediyor.

 

Robert Kolej, akademik hayatın yanı sıra öğrencilerinin sosyal olarak da iyi standartlarda yer almalarını ister. Bu kurumda eğitim hizmeti sunan öğretmenler ise öğrenci yanlısı bir felsefe eşliğinde çocukların ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda onları eğiterek birer dünya vatandaşı haline getirmektedir. Öğrencilere okulun düzeninde söz hakkı verilir bu şekilde öğrenciler kendilerini okullarına ait hissederler. Bunun yanı sıra gelişme çağında olan bu öğrencilere kurum psikolojik danışmanlık hizmeti sağlar, bu danışmanlık ile öğrenciler hem kişisel hem de akademik sorunlarını çözebilirler. Robert Kolejinde 59 farklı şehirden 187 öğrenci vardır. Bu öğrenciler yatılı olarak kalmaktadırlar. Bu şekilde pek çok farklı kültürden gelen bireyler bir arada eğitim alırlar. Robert Kolej kültürel değerlere ve kültürel çeşitliliğe çok önem vermektedir bu sebeple bu konular üzerine pek çok etkinlik düzenler. Robert Koleji öğrencilerine akademik hayat dışında pek çok farklı etkinliğe katılma imkanı sağlar. Kurumda 100 den fazla öğrenci kulübü vardır. Öğrenciler ilgi alanlarına göre bu kulüplere üye olarak hem sosyalleşir hem de kendilerini geliştirirler. Bu öğrendikleri şeyleri ise hayatları boyu kullanırlar.

 

Robert Koleji fırsat eşitliği ilkesi altında belli miktarda bir bütçe ayırarak, bu bütçeyi maddi sorun yaşayan öğrencileri için kullanmaktadır. Bu imkandan toplam 1041 Robert Kolej öğrencisinin %26'sı yararlanıyor.

 

Robert Koleji lider becerilerine sahip, bireysel düşünen, toplum ve çevre bilincine sahip, geniş bir dünya görüşüne sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefler. Robert Koleji kaliteli ve detaylı eğitimi ile öğrencilerinin gelecek hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olur. İyi bir akademik ve sosyal eğitim alan Robert Koleji öğrencileri, birer dünya vatandaşı olarak geleceklerine istedikleri şekilde yön verebilirler. Robert Koleji, milli eğitim bakanlığının belirlemiş olduğu müfredat dışında ABD üniversite öncesi seçmeli derslerine benzer dersler vermektedir. Robert Kolejinde sanat, sosyal bilimler, matematik ve fen gibi dersler, ayrıntılı bir şekilde işlenir ve sık sık tartışma ortamları yaratılır.

 

Robert Kolejinde hazırlık eğitimi bir zorunluluktur. Bu kurumda eğitim almak isteyen her öğrenci bir sene hazırlık okur. Bu hazırlık senesinde derslerin neredeyse hepsi dil eğitimine yöneliktir. Bu hazırlık senesinde Robert Koleji öğrencileri, İngilizce içerikli derslerin yanı sıra Türkçe, matematik, fen, bilgisayar, resim, müzik ile Fransızca veya Almanca derslerini alırlar.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Başakşehir Petek Koleji

 

Robert Koleji Fiyatları

 

Robert Koleji’ne gitmek isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri de Robert Kolejinin fiyatlarıdır. Robert Koleji 2020 - 2021 yılı eğitim ve öğretim hayatı için yıllık ücreti 167.000 TL civarındadır. Net bir fiyat bilgisi için kurumu aramanızı öneririz. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi altında, Robert koleji’nde eğitim almaya hak kazanan, fakat ekonomik olarak sorun yaşayan öğrencilere mali yardım sağlanmaktadır. Robert Koleji sadece ihtiyaca yönelik burs veriyor. Robert Koleji tarafından belirlenen tarihlerde mali yardım başvuruları yapılır, Okul Burs Komisyonu tarafından, belirlenmiş kriterlere göre bu başvurular değerlendiriliyor ve öğrencilere tam veya kısmi burs sağlanıyor.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM