Başakşehir Petek Koleji

Başakşehir Petek Koleji

Başakşehir Petek Koleji

 

Petek Koleji, Mustafa Petek tarafından, 2015 yılında kurulmuştur. Kurum “Değerleriniz, Geleceğimiz” mottosu ile 21.yüzyılın değişim ve yenilenme hızına ayak uydurabilen bireyler yetiştirmeyi hedefler. Kurum kaliteli eğitim ile yeni nesillerle buluşturmayı amaçlar. Başakşehir Petek Koleji, 6 Basamaklı Eğitim Sistemini kullanıyor bu şekilde öğrencilerinin hayatta ihtiyaç duyacakları bütün bilgi ve beceriyi öğrencilere aktarır. Kurum öğrencilerin kendilerini güvende hissetmelerini, yetenekleri keşfedip bunlar arasından seçimler yapabilmelerini amaçlar.

 

Petek Koleji, 2018 ve 2019 eğitim ve öğretim yılında Kayaşehir kampüsünü açtı ve lise bu kampüs ile lise seviyesinde de eğitim hizmeti vermeye başladı. Petek Koleji, hayatın her bölümünde aktif bir okul olarak öğrencileri tanıyan ve onları eğitmeyi kendine amaç edinen, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilen, yaşadığı olayları ve etrafında olup bitenleri sorgulayan, sorumluluk almaktan çekinmeyen, yeteneklerini bilen ve onları geliştiren, en az bir yabancı dile hakim, karakteri oturmuş, yaşadığı çevreye ve ailesine karşı duyarlı nesiller yetiştirmeyi amaç edinen bir kurumdur.

 

Petek Kolejinin vizyonu; değişen dünyada değişime ayak uyduran, kendinden ödün vermeden, değerlerini yaşatan, akademik ve entelektüel birikim açısından kendini yetiştirmiş, ve bu bilgi birikimini pratikte kullanan, etik ve ahlaki değerlere sahip, çevresine ümit, sevgi ve inanç saçan, iyiliğe ve iyilere önderlik eden bir okul olma amacındadır. Öğrencilerin kendilerine, yaşadıkları topluma ve insanlığa maksimum fayda üretmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda verdiğimiz 6 Basamaklı Petek Eğitim Modeli, vizyonumuzla birebir örtüşen, öğrencinin ihtiyacı olan tüm bilgi ve

 

Petek kolejinin misyonu ise; hayat boyu öğrenmeyi isteyen, akademik olarak kendini yetiştirmiş, , sorgulama becerisi olan, manevi ve ahlaki değerlerine sahip çıkan, özgüveni gelişmiş ve etrafında olup bitenlere karşı duyarlı bireyler yetiştirmektedir. Başakşehir Petek Koleji bireysel başarının yanı sıra kitlesel başarının da önemine inanmaktadır. Kurum her öğrencisinin potansiyelini ortaya çıkarmak ve kendilerini geliştirmek istedikleri alanda üst seviye başarıya ulaşmasını sağlamak için en yeni teknoloji ile alanında başarılı eğitim kadrosu ile eğitim sunulur. Başakşehir Petek Koleji, çağdaş eğitimin ihtiyaçlarını sağlayan, üreticilik güdüsü gelişmiş, eleştiri yapan ve kendisine gelen eleştirileri kaldırabilen, farklı boyutlu düşünen, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayan bir eğitim modeli ile tam öğrenme üzerine hazırlanmış bir akademik eğitim sistemi kullanılır. Bu eğitim modeli ile bir konu tamamen öğrenmeden sonraki konuya geçilmez. Bu şekilde öğrencilerine en kaliteli eğitimi sunmayı amaçlar. Petek Kolejinde, her dönem sonunda verilen eğitimin değerlendirmesi yapılır. Bu değerlendirmeler bi sınav ile yapılmaktadır. Bu sınavların sonucunda öğrencilerin eksik oldukları konular belirlenir ve bu konular için onlara ek etütler düzenlenir ve ek ödevler verilir. Petek Koleji eğitim sistemi ile öğrencilerin bireysel başarılarının yanında öğrencilerin kitlesel başarıları yükseltilmektedir. Üniversite ve lise sınavları için düzenlenen hazırlık programları, etüt çalışmaları ile öğrencilerini bu sınavlarda en iyi seviyede başarı elde etmesini amaçlar. Öğrencilerin hedefleri doğrultusunda onlara bir çalışma planı hazırlanır ve bu plana uyup uymadığı her hafta kontrol edilir. Bu süreci Petek Kolejinin rehber öğretmenleri düzenler. Ayrıca bu rehber öğretmenler öğrencilerin içsel sorunları ile de yakından ilgilenirler. Bunun yanı sıra bu lise ve üniversiteye hazırlık döneminde öğrenciler sık sık deneme sınavlarına girerler. Bu sınavların sonucunda öğrencilerin eksik oldukları konuları belirlemek rehberlik öğretmenlerine düşer. Rehberlik öğretmenleri bu eksik konuları belirleyerek öğrencilerin bu eksiklerini kapatması için onların programlarına eklemeler yapar. Ayrıca rehberlik servisi öğrencileri soru çözümleri, süre kontrolü, zamanı doğru değerlendirme ve sınav stresini yönetme gibi konularda bilgilendirir.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Erse Okulları

 

Başakşehir Petek Koleji Fiyatları

 

Başakşehir Petek Kolejinin fiyatları ise 2020 ve 2021 eğitim – öğretim yılı için açıklanmadı bu sebep ile size net bir fiyat bilgisi veremiyoruz. Özel Petek kolejini arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Her eğitim seviyesi için öğrenim ücreti farklılık gösterebilir.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM