Şafak Okulları Bursluluk Sınavı

Şafak Okulları Bursluluk Sınavı

Şafak Okulları Bursluluk Sınavı

 

Şafak Okulları 2013 de çağdaş, bilimsel ve modern eğitim anlayışıyla anaokulu seviyesinden başlayarak üniversite seviyesine kadar öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmek, onların sahip oldukları potansiyellerini ortaya çıkararak 21. yüzyılın ihtiyaçlarını karşılayabilecek, geleceğe katkı sağlayabilecek bireyler yetiştirmeyi kendine görev edinmiştir. Türkiye’ye ve Türk vatandaşlarının milli ve manevi değerlerine bağlı, saygılı, çalışkan, üretmeyi seven, Türkiye’nin geleceğine olumlu katkı sağlayan ve özgüveni oluşmuş bireyler olarak eğitir. Özel Şafak Okulları, saygı sevgi ve hoşgörü temalı bir eğitim alanı oluşturmuştur. Bu eğitim alanlarındaki hedeflere öğrencilerin ulaşabilmesi için yoğun emek verilmektedir.

 

Şafak Koleji Bursluluk Sınavı; İlkokul 2. 3. ve 4. sınıf, ortaokul 5. 6. 7.  ve 8. sınıf, Lise 9. 10. ve 11. Sınıf seviyelerinde eğitim alan öğrenciler için düzenlenmektedir. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı’na Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm devlet ve özel okullarda eğitim alan 2. 3. 4. 5. 7. 8. 9. 10. ve 11. Sınıf öğrencileri giriş yapabilirler. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı’na önceden başvuru yapıp sonucu beklemeniz gerekir. Bu bursluluk sınavına başvuruyu kurumun resmi web sitesinde yer alan Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı başvuru formu doldurarak yapılabilirsiniz. Sınava başvuru yapmanın bir diğer yolu ise; okulun resmi telefon numarasını arayarak da Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına başvuru yapabilirsiniz.

 

Sınava Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına başvuru yaparken sizden talep edilecek olan şeyler; öğrencinin adı ve soyadı, TC kimlik kartı numarası, öğrencinin velisine ve Kendine ait telefon numarası, öğrencinin eğitim aldığı kurumun ismi ve eğitim seviyesi, öğrencinin ev adresi. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına öğrenciler velileri ile bireysel olarak başvuru yapılabilir. Bu bursluluk sınavına toplu olarak başvurmak isteyen okullar ise, sınava girecek olan öğrencilerin bir listesini çıkartıp bunu kuruma gönderirler. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına başvuru yapmak ücretsizdir. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına öğrenciler Nüfus Kimlik Belgesi yanlarında olmadan giremezler. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavının sonuçların kurumun sınav komisyonu tarafından değerlendirilir. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavında soruların hepsi öğrencilerin kendi seviyelerine gelene kadar öğrendikleri bilgileri içerir. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavında soruların hepsi çoktan seçmelidir. Öğrenciler bu sınavın yapılacağı sınıfa 15 dakika önceden giriş yaparlar ve optik formlarını doldurmaları için onlara ek süre verilir. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı başladıktan 15 dakika sonra kuruma gelen öğrenci sınava giremez. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavında sorular Milli Eğitim Bakanlığının müfredatına uygundur.

 

Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına girecek olan bireylerin elektronik alet, cep telefonu, tablet, hesap makinesi gibi araç ve gereçler ile sınava girmesi kesinlikle yasaktır. Sınavda öğrencilerin başında duracak olan kişiler, öğrencilerin yanlarında olan cihazları sınav başlamadan önce teslim alır ve öğrenci sınavdan çıkış yaparken geri teslim ederler.  Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavının sonuçları ise kurum tarafından değerlendirilir.

 

Özel Şafak Okulları Sınavına son başvuru tarihi 19 Şubat 2021. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı tarihleri ise; 20 Şubat 2021 Cumartesi ve 21 Şubat 2021 Pazar günü. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı seansları ise şöyle; 10.00, 12.00, 14.00, 16,00.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Kale Okulları Bursluluk Sınavı

 

Başarılı Olan Öğrenciler İçin

 

Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavına girip başarılı olan öğrenciler, sağladıkları başarı doğrultusunda burs kazanırlar. Sınava giren ve kendi sınıf seviyesinde birinci olmayı başaran öğrencilere tam burs imkanı sunulur. Bu şekilde öğrenci hiçbir ödeme yapmadan Özel Şafak Okullarına kayıt yaptırır. Bu doğrultuda diğer öğrenciler kazandıkları başarıya göre belli oranlarda burs kazanırlar. Kurum sınava giren her öğrenciye de belli oranda burs imkanı sunar. Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı sonuçlarını ise kurum öğrencilere mail olarak atar ya da öğrenciler velileri ile birlikte kuruma giderek Özel Şafak Okulları Bursluluk Sınavı sonucunu alır.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM