MEB’den Her İle Özel Eğitim Anaokulu

MEB’den Her İle Özel Eğitim Anaokulu

MEB’den Her İle Özel Eğitim Anaokulu

 

Milli Eğitim Bakanlığı, bu senenin sonu ile birlikte 81 şehirde, engelli çocuklar için özel eğitim okulları hizmet etmeye başlayacak. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Sadece 28 ilimizde hizmet veren özel eğitim anaokulu hizmetini, bu yılın ilk altı ayında 30 ilave anaokulu hizmete sokarak 58 ile çıkartacağız. Bu senenin sonuyla birlikte 81 ilde özel eğitim anaokulunu hizmete geçireceğiz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cezaevlerine Açılacak Okullara, 2 Bin 500 Öğretmen Alınacak

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),  ilkokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları, bağımsız anaokulları, özel eğitim anaokulları ve diğer ilkokullar bünyesinde de özel eğitim sınıfları açıyor. Bu kapsamda, Türkiye genelinde 28 şehirde sadece 52 özel eğitim anaokulu var. Bu illerin çoğunda tek anaokulu bulunurken Aksaray’da iki, Ankara’da dört, Bursa’da iki, Diyarbakır’da iki, Eskişehir’de iki, Hatay’da iki, İstanbul’da 12, İzmir’de üç, Sakarya’da üç ve Trabzon’da iki özel eğitim anaokulu hizmet veriyor. Bakanlık özel anaokullarıyla engelli çocukları eğitim sistemine dahil etmeyi hedefliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, yalnızca 28 ilde bulunan özel eğitim anaokulunu 81 şehire yaygınlaştırmak için hazırlanıyor. Bu senenin sonuna kadar özel eğitim anaokulu olmayan 53 şehir de anaokulu açılacak. Türkiye genelinde ayrıca 76 şehirde toplam 354 özel eğitim anasınıfı bulunuyor. Ankara'da 20, İstanbul'da 41, Van'da 13, Tekirdağ ve İzmir’de 11 anaokulu hizmet veriyor.2020 senesinin ilk altı ayında 53 şehrin 30'unda özel eğitim anaokullarının hizmet vermesini düşünüyoruz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KKTC’de Okullar Tatil Edildi

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM