Anasayfa
/
Lise
/
Ankara
/
Etimesgut
/

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi

(850) 460 64 60
Sınıf Mevcudu
20 Kişilik Sınıflar
Okul Saatleri
09:00 / 00:00
Mesaj Gönder
Favorilerine Ekle
Yorum yaz
Hemen Fiyat İste
Galeri
Harita
Sokak Görünümü
Yorumlar
2

MBA Okulları Tanıtım Filmi

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi Hakkında Bilgi

Bilimsel süreç becerilerinin kullanım alanı, sadece fizik, kimya ve biyoloji gibi doğa bilimleriyle sınırlı değildir. Sosyal bilimler, sanat ve spor gibi diğer dallar da bilimsel süreç becerilerini arttıran çok önemli etkenlerdir. Bu beceriler günlük hayatın hemen her alanında gereksinim duyulan ve kullanılan becerilerdir. Farkında olarak veya farkında olmadan bilimsel süreç becerilerini kullanmak, günlük hayatta karşılaşılan olayları, anlamayı, yorumlamayı ve okulda öğrenilenlerle ilişkilendirmeyi, yani bilimsel okur-yazarlığa ulaşmayı kolaylaştırır.

Anadolu ve Fen Liselerimiz ile ülkemizin kaliteli insan kaynağını, evrensel erdem kazanımlarıyla donatılmış dünya vatandaşlarını yetiştiriyoruz.

Bilimler Akademisinde, özel kurgulanmış STEAM ortamları, kulüp ve etkinlikler ile ulusal ve uluslararası yarışma ve festivallere katılım ile öğrencilerimizin bilimsel farkındalık ve üretkenlik süreçlerini destekliyoruz.

Proje tabanlı etkinlikler, ödev politikası, ulusal ve uluslararası yarışma ve organizasyonlara katılım ile mesleki farkındalık çalışmaları lise eğitim politikamızın temel unsurudur.

Öğrencilerimizi çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle destekliyoruz. Sanat yoluyla hayatı anlamaya, hayal güçlerini sanatsal becerilerle yansıtmalarına rehberlik ediyoruz.

Etkin ve zengin kulüp faaliyetleri, ulusal ve uluslararası sanat akademileriyle işbirlikleri ile küresel kültürü deneyimlemelerini sağlıyoruz. Hayata estetik bir bakış açısı ile bakmayı destekliyoruz.

Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun olan spor dallarıyla ilgilenebilecekleri ortamlar sunarak, bireysel ve takım sporlarında kendilerini ifade etme şansı veriyoruz.

Öğrencilerin farklı dillerde iletişim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla öğrencilerin etkin katılımlarının sağlandığı CEFR standartlarında bir öğretim programı takip ediyoruz. Düşüncelerini yazılı ve sözlü olarak akıcı ve doğru bir şekilde ifade edebilecekleri, öğrendikleri dilde sorgulamaya, araştırmaya ve bilgiye ulaşmak için dili etkin ve doğru bir şekilde kullanmaya yönelik çalışmalar yaptıkları bir ekosistem oluşturuyoruz.

Uluslararası organizasyonlar, sınav ve yarışmalar, münazara ve oturumlara aktif katılım sağlayan öğrencilerimiz, yurt dışı üniversitelere giriş sınavlarına da hazırlık yapma şansına sahiptirler.

Öğrencilerimiz ikinci yabancı dilde uluslararası ölçme kriterleri olan Almanca FIT 1, FIT 2 sınavlarında B1 düzeyinde yeterlilik kazanırlar.

Öğrencilerimize, lise öğrenimleri boyunca yapacakları ders seçimlerinden, lise son sınıfta yapacakları üniversite bölüm tercihi ve meslek seçimine kadar uzanan bu kariyer yolculuğu sürecinde rehberlik yapıyoruz. Yurtiçi ve Yurtdışı Üniversite Danışmanlığını da kapsayan ‘Kariyer Akademisi’, öğrencilerimizin mesleki yatkınlık ölçümlerinden, tipolojik mesleki yatkınlık envanterlerine kadar; adım adım takip edilir.

Her bir öğrenciye tanımlanan ‘Kariyer Koçları’ ile üniversiteye en etkin ve verimli çalışmayı sunuyoruz.

Mesleki farkındalık çalışmaları ile meslekleri yakından tanıma fırsatı bulan öğrencilerimiz, iş dünyasının profesyonelleri ile bir araya gelerek kendilerine rol model oluşturma şansına da sahip oluyorlar.

Telefon : (850) 460 64 60
Sınıf Mevcudu : 20
Adres : Eryaman Mahallesi, 2. Cad. No.4 06824 Etimesgut - Ankara
Dış Mekan
Bahçe
Açık Spor Sahaları
Otopark Alanı
Ulaşım Hizmetleri/ Okul Servisi
Spor & Etkinlik
Spor Salonu
Yüzme havuzu
Tenis kortu
Atletizm Sahası
Özel Salonlar
Laboratuarlar
Kütüphane
Konferans Salonu
Sinema Salonu
Gida & Beslenme
Yemekhane
Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
İkindi Kahvaltısı
Kantin- Kafeterya
Güvenlik & Sağlık
Sağlık Odası ( Doktor/Hemşire)
Güvenlik Kamera Sistemi
Güvenlik Görevlisi Var Mı
Mağaza & Satış
Kıyafet Satış Mağazası
Kırtasiye
Yurt / Konaklama / Destek
Yurt / Konaklama
Devlet Desteği Var Mı?
Rehberlik Hizmeti
Yabancı Diller
İngilizce
Fransızca
İspanyolca
Rusca
Almanca

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi Konumu

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi Yorumları

Misafir
23.10.2018

Çok güzel bir okul

Cevap Yaz
0
0
Misafir
23.10.2018

Komşumun tavsiyesi üzerine kızımı bu okula yazdırmaya karar verdim. Sanırım doğru tercih yaptım. Oğlumun sosyal gelişimini gözle görebiliyorum.

Cevap Yaz
0
0

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi İçin Yorum Ekleyin

Okula Puan verin :   
Ekle
Özel Fiyat İste
Fiyat, indirim ve kampanyalardan ilk siz haberdar olmak için lütfen formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.
Hemen Fiyat İste

MBA Okulları Ankara Eryaman Anadolu Lisesi Yetkililerine Mesaj Yazın

Vazgeç
Gönder
TAMAM
Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM