Birikim Koleji

Birikim Koleji

Birikim Koleji

 

Birikim Koleji 1996 yılında bir grup girişimcinin desteği ile kuruldu.  1996 yılında Birikim Okulu bir ilköğretim okulu ve bir de dershane açarak eğitim-öğretim hayatına iyi bir giriş yaptı. Birikim Koleji günümüzde 6 Kampüs ile eğitim öğretim hayatında hizmet veriyor. Birikim Okulları Anaokulundan üniversiteye kadar bütün eğitim seviyelerinde kalite dolu bir eğitim verir. Birikim okulları kendine has eğitim stili ve felsefesi, donanımlı öğretmen kadrosu ve nezih alanlarıyla çocuklarımızın geleceğini aydınlatmayı amaç edinmiştir. Geçmişten günümüze ülkemizin eğitim alanındaki en önemli kuruluşlardan biri olan Birikim okulları, sunduğu eğitim felsefesi ve uygulamaları, yeni nesil okulculuğun öncülerinden biridir. Birikim Okulları Hayat Denge Modeli (HDM) ‘ni kullanmaktadır.

Birikim okulunun birçok mottosu vardır; "Önce Ahlak ve Maneviyat", "Bilginin Verimli Toprağı", "Birikimsiz Olmaz", "Zekayı da Parlatır, Maneviyatı da", "Okul Hayattır", "İnsanın En değerli Birikimi Eğitimidir", "Hayat Boyu Birikim Etkisi" gibi mottolarılarına sahip bir okuldur. Birikim Koleji her öğrencinin özel ve eşsiz olduğunu onlara hissettirmeyi hedefleyen okul her öğrencinin farklı ilgi alanlarılarına odaklı hizmet vermeyi ister.

Birikim koleji öğrencilerinin her birini dünya öğrencisi gibi yetiştirir yani uluslararası seviyede eğitim verir. Birikim koleji okulları büyük bir kapalı alan ile öğrencilerine rahat bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Birikim okulunda öğrenciler sadece eğitim konularında eğitilmezler, okulumuz çocuklarımızı her alanla bilinçli bir birey yapmayı hedefler. Birikim koleji olarak eğitim vermeye çocukların küçük yaşlarından başlıyoruz. Okul öncesinden başlayarak liseye kadar eğitim vermekteyiz.  Eğitim verdiğimiz yer okulumuz çocukların istek ve ihtiyaçlarına göre oluşturuldu ve düzenlenmekte. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini desteklemek amacı ile bir yol izlenmektedir. Birikim koleji öğrencilerine uzman bir rehberlik hizmeti sunmaktadır. Çocukların çeşitli sorunları olduğunda bu rehberlik merkezinden yardım alma imkanına sahiptir. Rehberlik merkezi çocukların problemlerini ve sorunlarını çözmek için çalışmalar yürütmektedir. Rehberlik danışanları çocuklara gelecek hakkında bilgi verir ve onların sınav streslerinin azalmasına yardımcı olur. Yani çocukları mental olarak rahatlatırlar. Okul çocukları hem sosyal olarak hem de eğitimsel olarak iyi bir birey olarak yetiştirmeyi kendilerine görev edinir. Birikim koleji çocuklara eğitimin yanı sıra kültürel eğitim de verilir. Çocukların kişilikleri küçük yaşlarda oluştuğu için bu yaşlarda çocukları iyi yönetmeliyiz ve doğru alışkanlıklara sahip olması için onları eğitiyorlar.

 

Birikim Anaokulu

 

Birikim anaokulları 3 ve 6 yaş arasında ki çocuklara eğitim hizmeti sunmakta olan bir okuldur. Okulumuzun fiziki olarak yapısı öğrencilerin eğitimi için tehlike arz etmez. Birikim Anaokulları’nın bahçesi öğrencilere özel olarak güvenli inşa edilmiştir ve bahçemizde güvenlik mevcuttur bu sayede çocuklar dışarı çıkamaz ve dışardan yabancı girişi olmaz. Birikim anaokulları sınıfları boyut olarak büyüktür. Çocuklar bu alanda rahatça oyun oynayabilirler ve sınıflarda çocuklar için zararlı cisimlere yer verilmez. Birikim anaokullarına giriş saati 09:00 çıkış saati 19.00’dır. Genelde sabahları çocuklara spor yaptırılarak güne başlanır. Birikim anaokulları farklı etkinlikler düzenleyerek çocukların yeteneklerini ortaya çıkarırlar ve bu etkinlikler ile birlikte çocukların el becerileri güçlenir. Birikim anaokulunda yemekler sağlıklı ve oldukça temizdir. Anaokulumuz çocuklara erken yaşta sağlıklı yemekleri sevdirmeyi amaç eder. Bu nedenle hem sağlıklı hem de lezzetli yemek yapılmasına önem verilir. Öğretmenler çocukların sınıf içi davranışlarını izler ve onlar ile oyun aracılığıyla terapiler yapıp bireysel görüşmeler hazırlarlar.

Birikim anaokulu küçük öğrencileri için büyük güvenlik önlemleri almaktadır. Özellikle etkinlik ve gezilerde küçük öğrenciler bir saniyeliğine bile yalnız bırakılamaz sürekli gözlem altında tutulur.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Sezin Okulları

 

 

Birikim Koleji Fiyatları

 

Birikim okulları 2020 yılı kayıt fiyat listesini henüz açıklanmadı. Birikim okulları fiyatları kesin olarak belli değil her şehre ve konuma göre Birikim okulları fiyatları değişir. Birikim okulu fiyatları öğrencilerin sınavdan aldıkları sonuca göre değişir bu sebeple size net bir fiyat söylememiz mümkün değildir. Başarı puanınız ile birlikte okula mesaj atarak sizin için özel fiyatın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM