Sezin Okulları

Sezin Okulları

Sezin Okulları 

 

Özel Sezin Okulu, 1963 de Sabahat Sezin tarafından kuruldu. Özel Sezin koleji İstanbul’un en eski ilkokullarından biridir.  Okul ilk açıldığında Erenköy’de bir apartmandan ibaret idi bu apartmanda anaokulu ve ilkokul seviyesinde eğitim veriliyordu bugün ise Sezin okulları ilköğretim ve lise seviyesinde de eğitim veren bir eğitim kurumu olarak varlığını sürdürüyor. Okulun kampüsü Çekmeköy'de 20.000 m²'lik bir alandan oluşmaktadır, Sezin okulları geleneklerinden vazgeçmeyerek eğitim programını geliştirmeye devam ediyor.

Okulun açılışının ana noktası ise şöyle; Sabahat Sezin kızı Pelin Sezin'e kolej sınavlarına çalışması için özel ders aldırıyor idi. Sabahat Sezinin komşuları ve aile dostlarının çocukları da bu derslere katılmak isteyince Erenköy'deki "Sabahat Hanım'ın Kursu" oluştu ve bu kursun namı her yerde duyuldu. Bu durum karşısında Sabahat Sezin bu kurs işini resmiyete dökmeye karar verdi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurdu. Sabahat Sezin Erenköy’de hem dershane hem de anaokulu açmak için izin aldı. Böylece Özel Sezin Okulunun temelleri oluştu.  Özel Sezin İlkokulu bu şekilde açıldı. Çocuk odaklı eğitimi benimseyen Özel Sezin Okulu normal derslerin yanı sıra bale ve solfej dersleri de veriliyordu. Özel Sezin Okulları 15 Eylül 1998 de Çekmeköy' deki yeni kampüsünde öğrencilere kapılarını açtı.

Okulun eğitim felsefesi , "Her çocuğun yetenekli olduğu bir alan muhakkak vardır." dır. Sezin okulu her öğrencinin sevdiği, ve istediği bir şey vardır bunları bulup çocukların yeteneklerini göz önüne alarak varabileceği en ileri noktaya gitmesi için destek olur. Okul öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile “yaşayan bir okul”dur. Sezin okulları oldukça modern bir kurum olmasına rağmen geleneklerine de bağlıdır okul gelenekçi olmasının yanında  “fütürist” bir okuldur. Sezin koleji mutluluk ve başarıya giden yolun sevgiden geçtiğini fikrini benimsemiştir. Bu sebeple öğrencilerin okulunu ve öğretmenlerini sevmeleri kurumun çok önemsediği bir konudur.

 

Sezin Okulu, Çekmeköy’de 20.000 m²’ olan tek bir kampüste eğitim hizmeti sunmaktadır. Okul maddi imkanlarını daha fazla kampüs açmak yerine olan kampüsü daha donanımlı bir yer yapmak için kullanmaktadır.  Sezin okulunda ana sınıfı seviyesinde 12. Sınıf seviyesine kadar tüm öğrenciler aynı çatı altında eğitim görür. Farklı sınıf ve yaş grubundan olan öğrenciler hep birlikte projeler yapabilirler, etkinlikler düzenleyebilir ve birlikte aktivitelere katılabilirler. Bu şekilde okul içi bir dayanışma oluşur.

 

Okul Geniş Oyun ve Spor Alanlarına sahiptir. 14.000 m²’lik okul bahçesinde her sınıfın kendine özel spor ve oyun alanı vardır. Geniş kampüse sahip olan okul çocuklar için bahçe de ders işleme etkinlikleri de düzenler. Okulun bahçesinde 87 çeşide ait toplam 667 adet bitki vardır bu durum çocuklara doğal ve ferah bir alanda eğitim imkanı sunuyor. Bunun da yanında okulda sebze ve meyve yetiştirilen bir bostan var.

Sezin okulu öğrencilere küresel bir bakış açısı kazandırmayı hedefler ve bunun için yurt dışındaki okul ve şirketlerle birlikte konferanslar, saha çalışmaları ve projeler düzenler ve değişim programları ile çocuklara farklı ülkelerde eğitim görme imkanı sağlar. Okul fiziksel olarak da yeniliği benimsemiştir, 1700 m²’lik Açık Çatı ’da üç bölümden oluşan bir Makerlab, beceri atölyeleri, kütüphane ve sınıf dışı eğitim için farklı kullanımlı etkinlik, performans ve çalışma alanları inşa edip çocukların kullanımına sunmuştur. Okul kendini fiziksel olarak sürekli yenilemekte, Ana sınıfları ve ilkokul, öğrencilerin ve velilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandırılmıştır.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

BAĞ KOLEJİ

 

 

 

Özel Sezin Okulu Fiyatları

 

Özel Sezin Anaokulu ücreti; 56.000 TL ve yemek ücreti 9.000 TL den oluşur.

Özel Sezin İlkokul ücreti; 68.000 TL ve yemek ücreti 9.000 TL den oluşur 

Özel Sezin Ortaokul ücreti; 68.500 TL ve yemek ücreti 9.000 TL den oluşur

Özel Sezin Lise ücreti; 67.200 TL ve yemek ücreti 9.000 TL den oluşur

 

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM