Bilfen Koleji Bursluluk Sınavı

Bilfen Koleji Bursluluk Sınavı

Bilfen Koleji Bursluluk Sınavı

 

Bilfen okulları eğitim hizmetlerine 1972 de Ortaköy’deki Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini satın alarak başladı. Okulun kurucusu olan Osman ÖZTÜRK, eğitim - öğretim hizmetlerini 1988 yılından bu güne kadar Bilfen markası adı altında devam etmektedir. Bilfen isminin bir marka olarak kullanıldığı ilk yer olan Bilfen Lisesi ve Ortaokulu 1988 – 1989 eğitim - öğretim yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bir sene sonra ise Bilfen İlkokulu ve Anaokulu açılmış ve eğitim hizmeti sunmaya başlamışlardır. Kurumun eğitime verdiği değerin ve eğitim hizmeti için gösterilen özenin doğal bir sonucu olarak elde edilen başarılar, Bilfen markasının eğitim kalitesi ile öne çıkmasına yol açmıştır.

 

Kurum kaliteli eğitim geçmişi ve eğitiminin sağladığı yararları daha fazla öğrenci ile buluşturma kararlılığı “Yeni başarılar için yeni okullar açıyoruz.” sloganıyla devam ettirmektedir. Bilfen okullarının kurucusunun kendi gibi girişimci iki oğlunun da baba işine sahip çıkmasıyla Bilfen Okulları günümüzde; İstanbul, Ankara, Kayseri, Gaziantep, İskenderun, Antalya, İzmir ve Bursa’da kurumun 33 anaokulu, 20 ilkokulu, 19 ortaokulu ve 18 lisesi vardır. Bu okullarla kurumun eğitime katkısı büyüyerek devam ediyor.

 

İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümünden mezun olan Osman Öztürk, eğitim alanında çalışmaya öğretmenlikle başlamış ve bugüne kadar yaptığı bütün faaliyetlerinde öğretmen kimliğini hep ön planda tutmuştur.

 

Osman Öztürk 1972 de Ortaköy’deki Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini devralarak eğitim vermeye başlayan Öztürk, eğitim – öğretim çalışmalarına 1988 den bu yana Bilfen markası adı arkasında devam etmektedir. Bu şekilde eğitme başlayan Bilfen kurumları gün geçtikçe daha başarılı ve çok daha fazla önerilen ve talep edilen bir kurum olmayı başarmıştır. Okul bugün İstanbul, Ankara, Kayseri, Gaziantep, İskenderun, Antalya, İzmir ve Bursa da 33 anaokulu, 19 ilkokulu, 18 ortaokulu ve 18 lisesiyle ile yoluna devam etmektedir ve talep üzerine sürekli yeni okullar açma durumunda kalmaktadır.

 

Sürekli değişen ve gelişen dünyamızda, mutlu geleceği bugünün çocuklarının belirleyeceğine inanan Bilfen okulları kurucusu Osman Öztürk, bunun da ancak kaliteli bir eğitimle gerçekleşebileceğini benimsemiştir.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Ata Koleji

 

 

Bilfen Koleji bursluluk sınavına katılım için bir ücretlendirme mevcut değildir. Bilfen bursluluk sınavı ile %10’dan, %100’e kadar burs kazanma imkanınız var. Bilfen Koleji Bursluluk sınavına başvuru için hangi kampüsünüz seçerseniz sınava o okul da girmeniz gerekmektedir. Sınava başvurular, sınav için açılmış olan kontenjan sınırında yapılmaktadır.  Bu sınavın sonuçları ise her sene Bilfen Kolejinin resmi sitesinde açıklanır, ayrıca okul sizlere sms yolu ile de sonuçları bildirir. Sınavda alınan puana göre kazanılan burs oranını öğrenebilir ve çocuğunuzun kaydını yaptırabilirsiniz. Bilfen Koleji Bursluluk sınavı sonunda sınav kitapçığınızı, sonuç belgenizi sınava girdiğiniz kampüse giderek alabilirsiniz.

 

Bilfen Koleji Okulları Bursluluk Sınavı bu yıl 21 Şubat da yapıldı.  Bu yıl yapılmış olan Bilfen Koleji bursluluk sınavına ülke genelinden 4, 5, 6, 7. sınıf öğrencileri katıldı.  Ortaokullar yani 4, 5, 6, ve 7. sınıf öğrenciler, için hazırlanan sınavda, sorular 4 seçeneklidir ve iki tür kitapçık (A ve B kitapçığı)’dan oluşur. Tüm bu sınavlarda 3 yanlış 1 doğruyu götürecek şekilde puanlanmaktadır. Öğrenciler sınavda öğrenim yılı dönem sonuna kadar işlenmiş olması gereken tüm konulardan sorumlu olacaklardır. Kurum bursluluk sınavına girecek olan öğrencilere her dersten 20 tane soru soracak ve çocuklara bu soruları çözmeleri için toplam 90 dakika verilir. 

 

4, 5, 6, 7. Ve 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Bilfen Koleji bursluluk sınavında matematik, fen bilimleri, Türkçe derslerinden sorular mevcuttur. Matematik dersinden 20 soru, Fen Bilimleri dersinden 20 soru, Türkçe dersinden 20 soru olmak üzere, toplamda 60 sorudan oluşan bir bursluluk sınavı yapılır. Bu 60 soruyu cevaplamak için verilen süre 90 dakika olarak planlanmıştır.

 

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM