Ata Koleji

Ata Koleji

Ata Koleji

 

Eğitimci Saffet ŞAV ve diğer eğitimci 40 arkadaşı ile birlikte 1 Temmuz 1958 yılında Ata Eğitim Ticaret AŞ. Olarak kuruldu. MEB ‘in 26.9.1958 gün ve 420.1/3239 sayılı izni ile 1958- 1959 ders yılında ilk, orta, lise bölümleri ile Etiler’de 3 adet bina açarak eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başladı. Ata koleji yatılı ve normal olarak toplam 170 öğrenciye eğitim vermeye başlamış idi.

 

1980’li yıllar da Ata koleji maddi olarak sıkıntı yaşıyordu. Erdoğan Demirören Ata Kolejinin hisseleri satın alarak eğitim kurumunu maddi sıkıntılardan kurtarmıştır.

 

1985-86 eğitim yılında Ata Koleji Anadolu Lisesini açmıştır. Ata Koleji 1958 ‘den beri eğitim vermesi süreklilik açısından diğer özel öğretim kurumları ile kıyaslandığında önemli bir ayrıcalıktır. Bunun da yanı sıra uygulanan fiyat politikası öğrenci ve velinin çıkarı gözetilmektedir. Ata Koleji eğitim kadrosunun sürekliliği konusunda çok hassastır ve bu güvenilirliği ön plana çıkardığının kanıtı olmuştur.

 

Ata Eğitim Kurumları'nın vizyonu, Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimsemiş, laik, modern, sosyal, aktif, sevgi ve saygı dolu, hoşgörülü, kolay iletişim kurmayı bilen, yapıcı ve yaratıcı gençleri topluma kazandırabilmektir.

 

Ata Eğitim Kurumları'nın misyonu ise, vizyonu doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına katkı sağlayabilecek, sürdürecek Atatürkçü öğrenciler yetiştirmek ve geleceğin Türkiye’sinin yönetiminde bu çocukları söz sahibi olmalarını sağlamaktır.

 

Ata Koleji Anaokulu

 

Tüm anne ve babalar çocuklarına en iyi temel eğitimi almasını ister. Bir eğitim kurumunu seçerken çok fazla dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır, değişmeyen tek istek ise, çocuklarına gereken önemi gösterecek, takdir edecek, motivasyonu sağlayacak bir okulda eğitim almasıdır.

 

Ata Anaokulunda "Montessori" sisteminden de faydalanılmaktadır. Akademik eğitimin yanı sıra İngilizce, Fransızca, müzik, bale, halk oyunları, jimnastik, drama, resim bilgisayar ve yemek kültürünü öğreten sanatsal-kültürel eğitim fiziksel gelişme egzersizlerini içeren beden eğitimi verilmektedir, bu verilen eğitim eğitici videolar ve gezilerle görselliğe ağırlık verilerek destekleniyor.

 

Ata Koleji İlkokulu

 

Çağdaş, yaratıcı, ezberden yana olmayan, görsel ve işitsel zekaya yönelik, düşünce ve bilgi birikimine dikkat eden bir eğitim anlayışına sahip, İlkokulda "İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır." ilkesi ile hizmet vermektedir.

 

İlkokulda öğretim; okuma-yazmanın öğretilmesi, sayıların tanıtılması, anaokulunda başlanılan İngilizce eğitiminin yoğunlaşması, kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, öğrencilerin okuyup anlamlarının sağlanması, anladıklarını anlatabilmesi, Türkçeyi düzgün kullanabilmesi, ezbercilikten uzaklaşarak araştırmaya yönelik çalışmaları yapabilmesi ön plandadır.

 

Bunun yanında Ata ilkokulu ikinci seçmeli dil olarak Fransızca eğitimi vermektedir. Çocuklara uygulamalı dersler olan Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik ve Drama derslerinde branş öğretmenleri eğitim verirken; seçmeli olarak Bale, Karate ve Halk Oyunları derslerinde alabilirler.

 

Ata Koleji Ortaokulu

 

Moder, yaratıcı, ezberden uzaklaşmış, görsel ve işitsel zekaya yönelik, düşünce ve bilgi birikimini önemseyen bir eğitim anlayışına sahip, olan Ata Koleji "İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır." ilkesi benimsemiştir.

 

Ortaokul da eğitim; çocukların okuyup anlamalarını geliştirmesi, anladıklarını izah edebilmesi, Türkçeyi doğru telaffuz edebilmesi, ezbercilikten uzak bir eğitim alır. İngilizce ve 2.yabancı dil olan Fransızca eğitimi yoğun bir şekilde öğrencilere verilmektedir.

 

Ata Koleji Anadolu Lisesi

 

Okul Türkiye gerçeklerini göz önüne alarak gençlerin ihtiyaca yönelik mesleklerde uzmanlaşmasını önermekte ve teşvik etmektedir. Ata Eğitim Kurumları mutsuz ve işsiz birer üniversite mezunu yapmak yerine sevebileceği mesleğin eğitimini alarak ülkesine ve milletine yararlı insanlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir.  Ata Eğitim Kurumları, çocukların mezun olduktan ve iş hayatına atıldıktan sonra her alanda başarılı, her konuda bilgi sahibi, yaşadığımız toplumla uyum sağlayan, sosyal olarak gelişmiş olmalarını amaç edinerek eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

ROTA KOLEJİ

 

Ata Koleji Fiyatları

 

ATA KOLEJİ ANAOKULU 19.872,00TL

ATA KOLEJİ İLKOKUL ( 1-2-3-4) 26.082,00 TL

ATA KOLEJİ ORTAOKUL ( 5 ) 27.324,00 TL

ATA KOLEJİ ORTAOKUL ( 6-7-8 ) 28.566,00 TL

ATA KOLEJİ LİSE ( 9-10-11-12 ) 29.981,00 TL

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM