Atael Koleji

Atael Koleji

Atael Koleji

 

Özel Atael Koleji 2003 de Anaokulu seviyesinde eğitim vererek işe başladı. 2012 de Özel Atael Koleji ilkokulu 2015 de ise ortaokul seviyesi ile eğitim vermeye devam etti. 2018 de ise Özel Atael Koleji Fen ve Anadolu Lisesini açarak bu seviyede de adını duyurdu.

 

Özel Atael Koleji vizyonu; kurumda sunulan eğitim, öğrencileri hem akademik olarak yeterli bir seviyeye getirmek hem de sosyal olarak kendini geliştirmiş, kolayca iletişim kurabilen, kendini iyi ifade edebilen, yaşadığı topluma ve çevresine katkı sağlayan bireyler yetiştirmektedir. Atael Koleji; geçmişini iyi bilen, bugüne odaklanan, modern teknolojiyi iyi bilen ve bu teknolojiyi günlük hayatın her alanında kullanabilen, olaylara olumlu yönünden bakabilen, kendi benliğine, yaşadığı çevrede yer alan insanlara, milletine ve kendisinden farklı olan bireyler ve ülkelere karşı saygılı, yenilikçi, üretken kişiliğe sahip, paylaşımcı, bilimsel düşünen, olaylara eleştirel bakabilen, olup biten her şeye karşı duyarlı, mutlu ve hayatlarında başarılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmektedir.

 

Kolejin Misyonu

 

Özel Atael Koleji misyonu ise; Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilke ve inkılaplarını benimsemiş, eğitimin temel ilkelerine bilen ve onları benimsemiş, vatanını seven, koruyan ve onu her yerde iyi temsil eden, vatanı için çalışmayı görev edinmiş, başka milletlere, kültürlere, dinlere karşı saygılı, özgür, kendini iyi tanıyan, öğrenmeyi seven, öğrendiklerini günlük hayatında faydalı bir şekilde kullanabilen, eleştirel düşünce yapısına sahip, bilgisini doğru yerde, doğru zamanda ve en iyi şekilde kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

 

Özel Atael Kolejinin kültürü ise; insan olma bilincine sahip, birer dünya vatandaşı olarak, tüm canlıların haklarına saygı duyan ve onları koruyan, yurt dışında düzenlenen etkinliklerde düşünce ve söz sahibi bireyler olmak için çalışan, daha iyi ve barış dolu bir dünya için çalışan, evrensel değerleri bilen ve onları benimseyen, bilgilerini kendilerinden sonraki nesle aktaran, sorgulayıcı ve eleştirel düşünce yapısına sahip olan, sürekli değişen dünyaya ayak uydurabilen bireyi içerir.

 

Özel Atael Koleji kültürünü benimseyen öğrenciler erdemli yani doğruyu arayan ve güçsüze destek olan, tutumlu, elindekileri en etkili ve verimli kullanabilen, çalışkan, özgüveni gelişmiş, kendini iyi ifade eden, hoşgörü sahibi, kendinden farklı insanlara saygı duyan, yardımsever, istediği şeye sahip olmak için gereken sabra sahip, adil, duyarlı ve yenilikçidir.

 

Bu şekilde öğrenciler, grup ile çalışabilen, sorumluluk alabilen ve bu aldığı sorumluluğu yerine getirebilen, kendisi dışında başka insanların düşünce ve fikirlerine saygı duyan, önemseyen, yaşadığı her sorunu barışçıl yollar ile halletmeyi severler. Araştırma ve Problem Çözme Becerilerine sahip olan Özel Atael Koleji öğrencileri, gözlem yapma konusunda iyi, planlama becerisi gelişmiş, sorunların çözümü için gerekli bilgi ve verileri bulabilen, analiz, sentez ve yorumlamaları doğru olarak yapabilen, bu süreçler içinde teknolojiyi aktif kullanır. Bu öğrenciler Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme Becerilerine sahiptir. Öğrenciler edindikleri bilgileri kendilerine göre analiz edip yorumlayarak yeni şeyler keşfederler.

 

İyi iletişim becerilerine sahip olan Özel Atael Koleji öğrencileri, kendilerini çok kolay ve rahatça ifade eder. Özel Atael Koleji öğrencileri sadece akademik olarak değil kendilerini kültürel ve spor gibi alanlarında da geliştirmiştir. Özel Atael Koleji öğrencilerini akademik hayatın yanı sıra başka alanlarda da geliştirmeleri amacı ile yönlendirir. Bu sebeple kurum pek çok kulüp çalışması düzenlenmektedir. Özel Atael Koleji öğrencilerin ilgi alanlarına göre farklı kulüpler açmıştır. Her öğrenci en az bir kulübe üye olmak durumundadır. Bu kulüpler ile Özel Atael Koleji öğrencileri hem kendilerini geliştirir hem de sosyalleşir.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Haramidere Açı Koleji

 

Özel Atael Koleji Ücreti

 

Özel Atael Kolejine çocuğunu göndermek isteyen her veli ve her öğrencinin en çok merak ettiği şeylerden biri de Özel Atael Kolejinin fiyatlarıdır. Özel Atael Koleji bu sene net bir fiyat listesi yayınlamadı bu sebeple kuruma giderek en doğru fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM