LİV Koleji Bursluluk Sınavı

LİV Koleji Bursluluk Sınavı

LİV Koleji Bursluluk Sınavı

 

Liv Hospital, Medical Park, VM Medical Park Hastanelerini altında barındıran Liv Koleji Türkiye’nin önemli sağlık grubu MLP Care Grup'un ve İstinye Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı olan Muharrem Usta öncülüğünde kurulmuş bir kurumdur. İstinye Üniversitesinin büyük desteği, akademik danışma kurulunun uyguladığı çalışmalar ile okul kendi eğitim modelleri oluşturmuştur.  Okulun hedefi öğrencilerine üst standartta bir eğitim fırsatı sunmak ve onlara modern ve ferah bir eğitim alanı sunmaktır.

Yeni bir okul olan Liv Koleji, 2018-2019 da eğitim-öğretim hayatına giriş yapmıştır. Okul eğitim vermeye İstanbul / Çekmeköy de başlamıştır. Bu kampüs modern bir binaya sahiptir ve okulun mimarisi çevre dostu olarak tasarlanmıştır. Okul öğrencilere yeşil alanda, ferahlık içinde bir eğitim sunuyor bunun yanı sıra da pek çok spor salonu , laboratuvarlara sahip olan okul öğrencilerine en iyi ve kaliteli eğitimi sunmak için çalışmakta. Okulun misyonu çocukların özgüveni sağlamak, bilimsel ve yaratıcı olmalarına yardım etmek, bilim ve bilginin değerini bilmelerini sağlamak, öğrencilerin kendilerini geliştirme yöntemlerini özümsemesi, eleştirel düşünebilen, dünyaya değer katmak için çalışan, duyarlı kişiler olarak hayata hazırlamaktır. LİV’in vizyonu ise, bilgi, beceri, kültür ve liderlik yapabilme yeteneği ile ülkeyi geleceğe başarılı olarak taşıyacak nesiller yetiştirecek eğitim modeli geliştirmek ve uygulamaktır.

LİV Okulları Bursluluk Sınavı 2020 yılının 17 Ocak 2020 tarihinde yapıldı.  Bu yıl olan LİV bursluluk sınavına ülke genelinden 3,  4 , 5 , 6 , 7 , 8 , sınıf öğrencileri katıldı. 4, 5, 6, 7. sınıf öğrencilerinin girdiği LİV koleji bursluluk sınavında matematik dersi, fen bilimleri dersi, Türkçe dersi, sosyal bilimler dersi ve İngilizce derslerinden sorular soruldu. Matematik dersinden 12, Fen Bilimleri dersinden 12, Türkçe dersinden 12, Sosyal Bilgiler dersinden 12, İngilizceden dersinden 12 soru olmak üzere, toplamda 60 sorudan ibaret olan bir bursluluk sınavı yaptı. Öğrencilere toplam 60 soruyu cevaplamak için 80 dakika süre verildi.

 

LİV koleji Bursluluk Sınavına Nasıl Başvurulur?

 

LİV okullarının bursluluk sınava https://www.livkoleji.com/tr/bursluluk-sinav-basvurusu adresinden başvuru yapabilirsiniz.  Sınava kayıt formunu tam ve doğru olarak doldurmanı önemlidir. Sınava kayıt olduğunuz LİV koleji sitesinden sınava hangi şehirde gireceğinizi, hangi saatte yani seansta gireceğinizi ve hangi sınıf seviyesinde olduğunuzu belirtmeniz ve seçmeniz gerekir. Bursluluk sınavına girmeden önce belirtilen sınav konularına çalışmanız oldukça önem arz ediyor bu tekrar ile eksik olduğunuz konuları tekrar edebilirsiniz. Sınava başvuru yaparken SMS ile bilgilendirilmek istiyorum kısmını işaretleyin. SMS sistemiyle LİV koleji size veya da velinize sınav sonucunuzu SMS ile gönderir ve size LİV hakkında bilgilendirici SMS’ler yollar. SMS yerine maili de tercih etme şansınız var bu şekilde maille bilgi alırsınız LİV okulları sınava giriş belgenizi sizlere mail olarak gönderecektir. Kayıt form işlemini yaptıktan sonra sınava giriş belgesi öğrenciye gönderilir ve öğrenci bu belgenin çıktısını alarak sınava gider. LİV okullarına kayıt esnasında sizden TC kimlik kartı ve veli telefon numarası istenir.

 

Bu makaleyi okudunuz mu ?

 

Lise Öğrencilerinin Sınav Psikolojisi ve Yapması Gerekenler

 

 

LİV koleji Bursluluk Sınav Ana Kuralları

 

LİV Koleji Bursluluk Sınavına girerken başvuru formunuzdan sonrasında okulun size gönderdiği sınav giriş belgenizi ve TC kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız şarttır aksi durumda sınava giriş yapmanız mümkün değildir. LİV koleji bursluluk Sınavına, sınav süresinden 10 dakikadan fazla geç kalan öğrenci sınava alınamaz yasaktır, bu öğrenciler sınava girmek için bir sonraki seansı beklemek durumunda kalır. LİV bursluluk sınavı başladıktan 10 dakika ve sınavın çıkışına son 15 dakika kala sınavdan çıkış yapılması yasaktır, kesin bir kuraldır. Sınav çıkışında sınav kitapçığını yetkili öğretmene vermeniz gerekmektedir bunun pek çok sebebi var. Belli bir süreden sonra okula gidip sınav kitapçığınızı ve cevap anahtarını alabilir ve cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu sayede yanlışlarınızı görürsünüz.

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM