BİLSEM’LERE 1000'ER KİTAPLIK KÜTÜPHANE KURULACAK

BİLSEM’LERE 1000'ER KİTAPLIK KÜTÜPHANE KURULACAK

BİLSEM’LERE 1000'ER KİTAPLIK KÜTÜPHANE KURULACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki 6 ay içinde bütün Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) en az 1000 adet kitaptan oluşan olan kütüphanelerin hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim ve Sanat Merkezlerinde yetenekli öğrenciler için okuldaki eğitimlerine ek olarak eğitim programları uyguluylayacak.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ERKEN DÖNEM YAŞANTILARI VE ÇOCUKLAR İÇİN YAPTIĞIMIZ SEÇİMLERİMİZ

 

Milli Eğitim Bakanlığı, yaklaşık 63.000 öğrencinin eğitim gördüğü Türkiye genelindeki 174 BİLSEM'de imkanların ve kapasitenin artırılması için çalışmalarını arttırdı. Bu kapsamda, 2019 yılında İstanbul, Gaziantep, Tokat, Amasya, Adana, Batman, Antalya, Çorum, Rize ve Tekirdağ'da seçilen 10 BİLSEM'de Kültür ve Turizm Bakanlığının kurduğu 1000 addet kitaplı kütüphane uygulaması 2020 yılında tüm BİLSEM'lerde uygulanacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, BİLSEM'leri güçlendirmek için 2019 yılında iki adım attıklarını hatırlattı.

BİLSEM'leri yenileme kararı içeresinde hem kütüphane hem de tasarım beceri atölyelerini kurduklarına işaret eden Ziya Selçuk, şunları söyledi:

"Bu imkanları diğer okullarımızın öğrencilerine de açtık. BİLSEM'ler kendi fonksiyonlarını yerine getirirken hafta içi boş saatlerde etrafta bulunan okullarımızdan yaklaşık 6 bin öğrenci de bu imkanlardan faydalanıyor. Projeye kütüphane kurulumu ile destekleyecek olan olan Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kütüphanelerimiz çok beğeni aldı, öğrencilerimiz tarafından sürekli bir şekilde kullanılıyor. 2020 yılında pilot kütüphane projesini 174 BİLSEM'in tamamını kapsayacak şekilde büyütüyoruz. Böylece önümüzde ki altı ay içerisinde bütün BİLSEM'lerde en aşağı 1000 adet kitaptan oluşan kütüphaneler hizmet sunacak. Bu kütüphanelerden diğer öğrencilerimiz de yararlanabilecekler. BİLSEM'lerin güçlendirilmesine yönelik yeni projeler de hazırlıyoruz."

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Okul Öncesi Eğitim Sempozyumu'na İlgi Büyüktü...

 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM