Başak Koleji

Başak Koleji

Başak Koleji

 

Başak Koleji 1991 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretime 30 öğrencisiyle, şehrin içinde bir apartmanda başlamıştır. Küçük bir bahçesi bulunan okulda çocuklar mutlu ve gözleri öğrenme isteği parlamaktaydı. İki yıl bu apartmanda bilgilerini ve sevgilerini büyütmeyi başarmıştır.1993 ve 1994 eğitim yılında yeni binalarına geçerek eğitim hizmeti vermeye devam etmiştir.

 

1997 yılında ilköğretim birinci kademeleri açılmıştır. Amaçları; okulöncesinden üniversiteye kadar öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirebilmektir. Halk Oyunları ile Aydın’da ilkleri Başak Koleji göstermiştir. En iyi hocalar eşliğinde çalışarak, gösteriler yapmıştır. İtalya'da Pescara Festivaline davet edilmiş ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeyi başarmıştır. Resim yarışmalarında tüm ödülleri almayı başarmışlardır. Yurt dışı ödülleri ve Türkiye birincilikleri almıştır. Anglia Sınavlarında çocukların hepsi en üst düzey sertifikalar almışlardır.

 

Başak Koleji Aydın’ın ilk özel okulu olarak yaklaşık yirmi beş yıldır büyük bir sorumluluk üstlenmektedir. Kurulduğu ilk günden başlayarak, çizgilerini hiç bozmayarak Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını yaşatmak ve korumak amacındadır. Bunun yanında, gelişerek değişen dünyamızda, eğitim ve öğretim alanındaki son gelişmeleri dikkatlice takip ederek, öğrencilerinin devletlerarası platformlarda da söz sahibi olacak bireyler olarak yetişebilmesi için gerekli tüm donanımları aldıklarından emin olmaktadır.

 

Verdikleri eğitim ve öğretimle;

 

  • Kendini ifade etme becerisi üst düzeyde ve uzak görüşlülüğü geniş
  • Tabiatı seven ve koruyan, çevre sorunlarına duyarlı
  • Bilimsel anlamda başarıya ezber yoluyla değil, bilginin özü ile ulaşan
  • Bilimsel başarıyı sanat, spor, bilim ve kültür gibi dallardaki başarılarla taçlandırabilen
  • Birden fazla dil öğrenmeyi başararak kültürlerarası etkileşime girebilen ve çeşitli kültürlerin sunmuş olduğu zenginliklerden kendisine yarar sağlayan
  • İleri derecedeki yabancı dil bilgisi sayesinde dünya çapında çağı yakalayabilen ve bunu öz değerlerini unutmadan yapabilen
  • Doğru sorular sormayı bilerek, elde etmiş olduğu bilgi ve davranışları ile çevresine değer katabilen
  • Mutlu ve özgür bireyler yetiştirebilmek ilk günden günümüze kadar varoluş amaçları olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecek gibi gözükmektedir.

 

Anasınıfı öğrencileri; hayatımızda önemli bir yeri olan yabancı dil eğitimini, İngilizce Öğretmenleri eşliğinde gelişim ve yaş seviyelerine uygun etkinlikler ile neşeli biçimde görmektedir. Çocukların küçük yaştan başlayarak yabancı dil becerileri kazanabilmeleri amaçlanarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu yaş seviyesi için amaçları eğlenirken öğretebilmektir. Dil gelişimleri etkinliklerini bu şekilde kazanarak İngilizce öğrenebilmenin keyfini yaşamaktadır. Anasınıfı çağında çocukların yabancı dil becerilerini çeşitli şarkı ve oyunlarla öğretebilmek öncelikli hedeflerindendir. Anasınıflarında İngilizce dersi haftada 5 gün uygulanmaktadır.

 

Ritim eğitimine başlayabilmek için en doğru zaman anaokulu dönemidir. Bu yaş gurubundaki çocuklar esnek ve rahattır. bu çağlardaki çocuklara iyi bir müzik eğitimi temeli verilebilirse, kazandıkları ritimsel becerileri üzerine ileri yaşlarda daha da gelişmiş beceriler elde edebilmektedirler. Ritim eğitimi ile, çocukların bedeni doğru kullanabilmeleri ve ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkilemesi amaçlanmaktadır. Çocuklarda rahatlık, özgüven ve denge sağlamakta olan ritim eğitimi, okulöncesi eğitimin en önemli amaçlarından biri olarak kabul edilebilmektedir. Okulda uyguladıkları, çocukların kendileri tarafından yapılabildikleri kas hareketlerini içermekte olan ritim eğitimi, öğrenci esaslıdır. Şarkılı oyunlar içerisinde çocuklara rol verilerek aktif olacak şekilde çalışmanın içinde yer almaları uygulamalı çalışmalarla ritim eğitimini gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.  Müzik eğitiminde detaylı bir öğrenme sağlanması için uygulamalı çalışmalar yaptırılarak seviyelerine uygun şarkılar öğretilmektedir.

 

Zekâ oyunlarının arasında oldukça önemli bir yere sahip olan ve bireylerin gelişimlerinde katkısı büyük olduğu bilinen satranç, öğrencilere anasınıfı seviyesinden itibaren öğretilmektedir. Satranç öğretmeni eşliğinde satranç oyununa ait kuralları ve incelikleri öğrenen çocuklar kişisel yeteneklerine bir yenisini eklemektedir.

 

Sosyal bir aktivite olduğu bilinen dans sporuyla, çocuklar fiziksel olarak gelişebilirken, vücutlarındaki bütün kas gruplarının çalışması sağlandığından sağlıklı bir beden yapısına ulaşmalarına ve formlarının korunmasına yardımcı olmaktadır.

 

Bu Haberi Okudunuz Mu?

 

Kent Koleji

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM