Özel okul bursluluk sınavları 2019 - 2020 | Özel okul bursluluk sınav tarihleri | Bursluluk sınavı 2019

Özel okul bursluluk sınavları 2019 - 2020 | Özel okul bursluluk sınav tarihleri | Bursluluk sınavı 2019

Birçok öğrenci ve veliyi ilgilendiren özel okul burs sınav tarihleri belli olmaya başladı.

Özel bir okulda öğrenim görmek isteyen öğrenciler, okulların bir tür başarıyı ödüllendirmesi olarak görülebilecek bursluluk imtihanlarında ter dökecekler. Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için gerçekleştirilecek olan sınavlarda başarılı olan öğrenciler burslu olarak kazandıkları özel okulda öğrenim görecekler.

Birçok öğrenci ve velinin gözü bursluluk imtihanlarında... Ciddi anlamda eğitim desteklerinin sağlandığı bursluluk sınavlarında birçok özel okul sınav başvuru ve sınav tarihlerini yayınladı.

Özel okul bursluluk sınavları takvimi

Özel okul bursluluk sınavları 2019-2020 eğitim öğretim yılı için gerçekleştirilecek.  2019 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Bursluluk sınav başvuru tarihi belli oldu mu?

Türkiye'de faaliyet gösteren yüzlerce özel okul bursluluk sınavı gerçekleştirmekte ve bunların zamanları sınavdan sadece çok kısa bir süre önce belli olmaktadır. Doğa koleji, Ted koleji, Bilfen, Bahçeşehir ve Uğur koleji gibi birçok popüler özel okul bursluluk sınav tarihleri yayınlanmaya başlandı.

Öğrenci ve velilerin en çok aradığı özel okulların isimleri ve bursluluk sınavı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Bursluluk imtihanlarında özel okullar öğrencilerin sınavdaki başarısına göre, yüzde 10 ile yüzde 100 arasında eğitim desteği vermektedir. Ara sınıf geçişlerinde verilen burs imkânları çoğunlukla ilkokul 4. sınıftan sonra başlamakla birlikte, son yıllarda özel okul sayısının artmasıyla bazı okulları ilkokul 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri için de bursluluk sınavı yapmaktadır.

Haberimizde Özel okul bursluluk sınavları 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde "2019 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak?"  "Başvuru tarihi belli oldu mu?" suallerinin yanıtlarını bulabilirsiniz. Öğrencilerini özel okullarda burslu olarak okutmak isteyen veliler genelde Doğa koleji, Bilfen, Uğur, Doğa ve Bahçeşehir kolejinin bursluluk imtihanını inceliyor. Bursuluk sınavı tarihleri, bursluluk sınavı bilgileri, hangi okullar burslu öğrenci kabul ediyor gibi bütün suallerinizin yanıtını bu haberimizde bulabilirsiniz. Veli ve öğrencilerin araştırdığı "2019 bursluluk sınavı ne zaman?" Özel okul bursluluk imtihanları 2019-2020 ile ilgili ayrıntılar makalemizde... Özel okul bursluluk imtihanları asıl olarak okulların kendi eğitim derecelerine uygun öğrencileri bulmak amacı ile yapılmaktadır. Birçok özel okulun "Okula Kabul Sınavı" olarak da isimlendirdiği bu sınavlarda belirli bir düzeyde başarı gösteren öğrencilere burslu eğitim fırsatı verilmektedir. Bu sebeple özel okul bursluluk imtihanları çocuklarını burslu okutmak isteyen vatandaşlar için de oldukça önem taşımaktadır.

UĞUR OKULLARI BURSLULUK SINAV I TARİHİ 2019

Özel Uğur Okulları öğrencilerin başarı derecelerini tespit etmelerine imkan tanımak ve burs olanağı sağlamak niyeti ile Ocak -Şubat aylarında Uğur Kabul ve Bursluluk Sınavı (UKS) yapmaktadır. 2019 yılı için bursluluk sınavı gerçekleştirecek olan Uğur Okulları bursluluk sınav tarihi 12-13 Ocak tarihlerinde yapıldı.

BİLFEN KOLEJİ GİRİŞ SINAVI TARİHİ 2019

Sınava giren 1, 2, 3, 4, 5, 6, ve 7. sınıf talebeleri için ön-görüşme ve giriş sınavı yapılmaktadır. Bu sınav Bilfen'e kayıt olmak için sadece bir seviye belirleme sınavıdır. Sınavda belirli bir başarı düzeyine ulaşan öğrenciler bir sonraki dönem için okula kayıt yaptırmaya hak kazanmaktadır. Bilfen Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için yapacağı giriş sınavı tarihini 23 Şubat Cumartesi olarak belirledi.

FİNAL OKULLARI BURSLULUK SINAVI TARİHİ 2019

Final Okulları 2019 senesinde de başarılı öğrencilere bünyesinde burslu okuma fırsatı sunacak. Final Okulları bursluluk sınavı tarihlerini, saatlerini ve başvuruların ne zaman alınacağını belirtti. Sınav 23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ BURSLULUK SINAVI TARİHİ 2019

Bahçeşehir Koleji de bir diğer bursluluk sınav tarihini açıklayan okul oldu.  Bahçeşehir Koleji bursluluk sınavına 2018 yılında rekor başvuru yapılmış ve Türkiye genelinde 50 binin üzerinde öğrencinin katıldığı bir bursluluk sınavı gerçekleştirmişti. Böylesine yoğun ilginin olduğu Bahçeşehir koleji bursluluk sınavı 2019 yılı için 16 ve 23 Şubat olarak belirledi.

DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI TARİHİ  2019

Bir diğer yoğun ilgi gören okul ise Doğa Koleji. Yine rekor başvuru sayısı ile geçen yıl akıllarda kalan Doğa Koleji bursluluk sınavı 2019 yılında 12-13 Ocak tarihlerinde yaptı. Sınava 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri kabul edildi. Bursluluk sınavı tüm Doğa Koleji kampüslerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

ANKARA ODTÜLÜLER EĞİTİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI TARİHİ 2019

Ankara Odtülüler Eğitim Kurumları bursluluk sınavı tarihi ve hangi sınıf seviyelerinin sınava katılabileceği ile ilgili ayrıntıları belirledi.. Bursluluk sınavı 12-13 Ocak 2019 tarihlerin Cumartesi ve Pazar günleri yapıldı. Ankara Odtülüler Eğitim Kurumları sınav sonuçlarını velileri okula davet ederek bildirecek ve sınav sonuçlarını velilerle birlikte değerlendirecek.

BOĞAZİÇİ OKULLARI BURSLULUK SINAVI TARİHİ 2019

Boğaziçi Okulları bünyesinde burslu okuma fırsatı yakalayacak öğrencileri 16 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştireceği bursluluk sınavı ile belirleyecek. Bursluluk sınavında başarı gösteren öğrencilere %10 ile %100 arasında değişen burs şansı tanınacak.

AMERİKAN KÜLTÜR BURSLULUK SINAVI TARİHİ 2019

Amerikan Kültür Koleji bursluluk sınavı tarihinin ise yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

İSTEK OKULLARI SINAV TARİHİ 2019

İstek Okulları 2019 senesinde gerçekleştireceği bursluluk sınavını 10 ve 17 Şubat tarihlerinde yapacak. 10 Şubat tarihindeki sınava lise öğrencileri katılabilirken, 17 Şubat tarihinde yapılacak sınava ise ortaokul talebeleri girebilecek.

Özel okul bursluluk sınavları ile öğrenci kapma yarışı

Eğitim kurumlarında yarıyıl tatiline bir hafta kalsa da tanıtım yarışı hız kesmeden devam ediyor. Bilgi düzeyi yüksek öğrencileri kapmak için farklı uygulamalar yapan okullarda bugünlerde seviye tespit sınavı telaşesi yaşanıyor. Tatilden önce son imtihanlarına giren talebelerin bir kısmı bu sınavlar için de ter dökerken, veliler de özel okulların sunduğu burs fırsatlarından faydalanmanın yollarını arıyor.

Türkiye genelinde birbiriyle yarış halinde olan birçok özel eğitim kurumları 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı hazırlığı kapsamında okula kabul imtihanları ile bursluluk imtihanlarını yapmaya başladı.

Okul yönetimlerinin belirlediği tarihlerde kendi bünyelerinde hazırladıkları seviye belirleme imtihanlarına katılan öğrenciler, bir sonraki dönemde yüzde 100’a varan burs kazanma fırsatı oluyor. Hal böyle olunca aileler bursluluk imtihanlarına büyük ilgi gösteriyor. Ara sınıflardan sonra yapılan özel okul bursluluk imtihanları ise genelde 4. sınıftan sonra gerçekleştiriliyor. Özel okul bursluluk imtihanlarını her okul kendi bünyesinde yaparken, sınav sualleri genel olarak MEB müfredatındaki konulardan belirleniyor. Özel okul bursluluk imtihanları ocak ayı ortasında başlayıp mart ayı sonuna kadar devam ediyor. Bu aşamada veli ve öğrencilerin katılmayı düşündükleri özel okul bursluluk imtihanlarını önceden belirleyip isabetli seçimler yapmaları da ayrıca önem kazanıyor.

Popüler özel okullarda bursluluk ayı

Bazı eğitim kurumları bursluluk ve düzey belirleme imtihanlarıyla ilgili ayrıntıları geçtiğimiz haftalarda internet sitelerinden ilân etti. Öğrenciler bu bursluluk sınavlarına velilerinin yardımı ile online olarak başvurabiliyor. Her kurum başvuru ve değerlendirmelerini çeşitli sorularla yapsa da, sınava giren adaylardan kimlik kartı isteyip kayıt anında aldığı numarayı soruyor. Bununla beraber sınavdan 30 dakika önce sınavın yapılacağı kurumda hazır bulunmak her aday için olmazsa olmazlardan birisi.

Erken kayıt avantajı sunan okullarda bu imtihanlara giren öğrenciler, sınav sürecini yönetme sorumluluğunu da deneyimlemiş oluyor. Bir adım sonra gireceği büyük sınavlarda karşılaşabileceği problem ve zorluklarla, heyecan durumunu ölçmek için bu tür sınavlar bir imkan olarak görülüyor.

Özel okullarda erken kayıtta yüzde 30’a varan indirim fırsatı

Özel eğitim kurumları 2019-2020 eğitim yılı için çalışmalara hızlı başladı. Öğrencilerine birçok fırsatı bir arada veren okul yönetimleri, erken kayıtla velilerin eğitim harcamalarındaki yükünü yüzde 25-30’a varan düzeyde azaltıyor. Ebeveynler okulla ilk kez başlayacak çocukları için de okul araştırmasına başladı. Velilerin özellikle ücret konusunda önemli imkânlar sağladığı bu dönemde çocuğun eğitim hayatıyla ilgili bir yıllık süreç de çözüme kavuşmuş oluyor.

Okulbul.com ile önce fiyat teklifi alın

Okulbul.com internet sitesi sizlere Türkiye’deki birçok özel okulu oturduğunuz yerden bir tık ile inceleme ve keşfetme fırsatı sunuyor. Belirlediğiniz filtrelere göre kolayca arama yapabiliyorsunuz. Örneğin gitmek istediğiniz okul türünden tutunda, il, ilçe düzeyine kadar arama yaparak okulların lokasyonlarını tespit edebilirsiniz. Ayrıca okulların dış mekan özellikleri, iç mekan özellikleri, spor ve etkinliklerini, özel salonlarını, beslenme ve gıda bilgilerini, güvenlik ve sağlık, mağaza ve satış, yurt ve konaklama ve yabancı diller başlıkları altında kriterlerinizi belirleyerek istediğiniz özel okulu bulabilirsiniz.

Okulbul.com kolayca istediğiniz okulu bulmanın yanında, istediğiniz özel okullardan ücretsiz fiyat teklifi almanızı da sağlıyor.

ETİKETLER:

bursluluk sınavı 2019 ne zaman

2019 bursluluk sınavı başvuru tarihi

bursluluk sınavı 2019 ankara

devlet bursluluk sınavı 2019 başvuru

özel okul bursluluk sınavları 2019

2019 bursluluk sınavı parası ne kadar

ortaokul bursluluk sınavı 2019

bursluluk sınavı 2019

bursluluk sınavı 2019 ne zaman

doğa koleji bursluluk sınavı

doğa koleji bursluluk sınavı 2019

bilfen bursluluk sınavı 2019

bahçeşehir koleji bursluluk sınavı

doğa koleji bursluluk sınavı taban puanı

final okulları bursluluk sınavı

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM