MEB'den Yazar Cahit Zarifoğlu'nun Kitabıyla İlgili Yeni Açıklama Geldi

MEB'den Yazar Cahit Zarifoğlu'nun Kitabıyla İlgili Yeni Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ünlü yazar Cahit Zarifoğlu'nun kitabıyla ilgili çıkan toplatılma ve yasaklanma haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

 

Bakan Selçuk, bazı yayın organlarında yer alan, şair ve yazar Cahit Zarifoğlu'nun "Bir Değirmendir Bu Dünya" isimli kitabı ile ilgili toplatılma iddialarına twitter üzerinden açıklık getirdi.

"BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU OLAMAZ"


Bakan Selçuk, açıklamasında, "Edebiyatımızın zarif ustası Cahit Zarifoğlu'nun kitabının bakanlıkça toplatılması ve yasaklanması söz konusu dahi olamaz. Medyadaki haberler, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün yereldeki bir kararı olup konu soruşturulmaktadır. Ayrıca şahsıma atfedilen yorumlar bütünüyle gerçek dışıdır." ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN KARARINA SORUŞTURMA


Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada da konuya ilişkin medyaya yansıyan gelişmelerin, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün kitap okuma etkinliğinin tavsiye kararıyla ilgili olduğu ve konunun ayrıca incelendiği ifade edildi.


"BAKAN SELÇUK'UN BÖYLE BİR DEĞERLENDİRMESİ YOK"


Edebiyatın değerli isimlerinden Cahit Zarifoğlu"nun "Bir Değirmendir Bu Dünya" isimli kitabının toplatılması ve yasaklanmasının söz konusu olmadığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Medyaya yansıyan gelişmeler, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün kitap okuma etkinliğinin tavsiye kararıyla ilgili olup konu ayrıca incelenmektedir. Konuyla ilgili Bakanımız Ziya Selçuk'a atfen yansıtılan yorum ve değerlendirmeler bütünüyle gerçek dışıdır. Sayın Bakanımızın konuya ilişkin hiçbir açıklama ve değerlendirmesi olmamıştır. İlgili haberler, dikkatli okunduğunda ifadelerin CHP Çanakkale Milletvekili Sayın Özgür Ceylan'a ait olduğu anlaşılacaktır. 

Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM