Anasayfa
/
Anaokulu & Kreş
/
Ankara
/
Etimesgut
/

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu

(850) 460 64 60
Sınıf Mevcudu
20 Kişilik Sınıflar
Okul Saatleri
09:00 / 00:00
Mesaj Gönder
Favorilerine Ekle
Yorum yaz
Hemen Fiyat İste
Galeri
Harita
Sokak Görünümü
Yorumlar
4

MBA Okulları Tanıtım Filmi

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu Hakkında Bilgi

Modern bilim, yaşamın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kimi insan bunu fark ediyor, kimi ise çözülemeyecek bir problem gibi görerek, aslında var olan bilgiyi kullanamıyor. Nedeni de, öğrencilik hayatında öğrenilen bilgilerin nerede kullanılacağının bilinememesinden kaynaklanıyor.

Öğrenme hayatımızın doğal bir parçası. Öğrencilerimize, hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri için yaratıcı ortamlar tasarladık. Onların okul zamanlarını öğretmenlerinin rehberliğinde eğlenceli bilgiler edinerek geçiriyorlar. Amacımız, edindikleri bu bilgileri ilerde ihtiyaç duyduklarında kullanabilmeleridir.

Çocukların kavram geliştirme süreçleri ile bilim insanlarının bilimsel araştırma yapma süreçleri arasında anlamlı bir biçimde benzerlik gözlenmektedir. Çocuklar varlıkları zihinlerinde anlamlandırırken günlük yaşamlarındaki deneyimlerinin yanı sıra kişisel keşiflerini de sürece dahil ederler. Doğada yer alan varlıkları sınıflandırır, gruplandırır ve karşılaştırırlar.

Böylece, bu varlıkların benzerlik ve farklılıklarını ifade edebilirler. Bunlarla birlikte, kavram geliştirme sürecinde bilim insanları gibi doğa olaylarına ilişkin tahminlerde bulunur ve sonuçlar çıkarırlar. Bu yüzden çocuklar “doğuştan bilim insanları” olarak adlandırılır.

Eğlenceli bilim atölyeleri ve deney saatleri onlara sunduğumuz “keyifli bir bilim dünyası”.

Çocuklar, keşfetmeye ve yeni şeyler öğrenmeye merak duyarlar. Bu merakın doğru yönlendirilmesi gelecek nesillerle beraber toplumumuzun ve dünyanın gelişmesi için büyük önem taşır.

Öğrencilerimizin keşif meraklarını doğru yönlendirmek için onlara sıcak ve kucaklayıcı bir ortam yaratmayı amaçladık. Sosyal alandaki ilk iletişimlerini keşfederlerken ve kendilerinin üretmesini sağlıyoruz. Etkinliklerimizin amacı doğa sevgisi ve birlikte yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakma bilinci aşılamak.

Altı yaşından önce ana dil ile birlikte başka bir dili daha öğrenmek daha kolaydır. Çocukların erken yaşta yabancı dil öğrenmesi zihinsel sürecine de olumlu olarak etki etmektedir. Dil yelpazesinin genişlemesi kendi anadiline olan hakimiyetini geliştirdiği gibi diğer ülkelerdeki insanları anlamasına ve değerlendirmesine katkıda bulunacaktır.

Yeni bir dil öğrenmek, çocuğun entelektüel gelişimini arttırır. İkili dil yapısıyla öğrencilerimize diğer kültürleri de aşılayarak onları dünya insanı olma yolunda ilerletiyoruz.

Çocukların dil gelişimleri incelendiğinde, üç yaşındaki çocuklar artık kelimelerle oynayabilir, 900- 1000'e varan bir kelime hazinesine sahiptirler. 4 yaşında ise yaklaşık 1500-2000 kelime dağarcığıyla oldukça çok soru sorarlar, daha karmaşık cümle yapılarını kullanırlar. Çocuklar gramer kurallarının %90'ını 5-6 yaşlarında tamamlarlar. Duygularını ifade etmeye başlarlar ve 2-3 bin konuşma, 20-24 bin anlama kelime hazinesine sahiptirler.

Günün yarısını anadilde, diğer yarısını ise yabancı dilde yaşatıyoruz. Her sınıf düzeyindeki ‘Dil Koçları’ ile öğrencilerimiz yabancı dile maruz kalarak dil becerilerini geliştiriyorlar.

Oyun, çocuğun iç dünyasının sosyal ortamda dışa aktarımıdır. Yetişkine gözlem yapabilme şansı verir. Çocuklar oyun ortamında eğlenirken sosyal, zihinsel, fiziksel ve dil gelişim alanlarını da ilerletir.

Aile ortamında sıkı duygusal ilişkilerde bulunan çocukta, yavaş yavaş yaşıtlarıyla bir araya gelme, oyun gruplarına katılma, paylaşma, mücadele etme gibi ihtiyaçlar belirginleşir. Giderek artan bir sosyalleşme eğilimi ve oyuncaktan çok oyuna yönelme görülür.

Her çocuğun ortak dilinin “Oyun” olduğu bilinciyle tüm eğitim modelimizi bu temele inşa ettik. Oyun ortamı büyüme ve gelişme için önemli bir metottur. Onlarla vakit geçirmekten çok keyif alan öğretmenlerimizle hem iç ve hem de dış etkinlikler planlayarak oyunla öğrenmeyi gerçekleştiriyoruz.

Telefon : (850) 460 64 60
Sınıf Mevcudu : 20
Adres : Eryaman Mahallesi, 2. Cad. No.4 06824 Etimesgut - Ankara
Dış Mekan
Bahçe
Açık Spor Sahaları
Otopark Alanı
Ulaşım Hizmetleri/ Okul Servisi
Spor & Etkinlik
Spor Salonu
Yüzme havuzu
Tenis kortu
Atletizm Sahası
Özel Salonlar
Laboratuarlar
Kütüphane
Konferans Salonu
Sinema Salonu
Gida & Beslenme
Yemekhane
Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
İkindi Kahvaltısı
Kantin- Kafeterya
Güvenlik & Sağlık
Sağlık Odası ( Doktor/Hemşire)
Güvenlik Kamera Sistemi
Güvenlik Görevlisi Var Mı
Mağaza & Satış
Kıyafet Satış Mağazası
Kırtasiye
Yurt / Konaklama / Destek
Yurt / Konaklama
Devlet Desteği Var Mı?
Rehberlik Hizmeti
Yabancı Diller
İngilizce
Fransızca
İspanyolca
Rusca
Almanca

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu Konumu

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu Yorumları

Misafir
23.10.2018

Oldukça donanımlı bir kampüs öğretmenleri de çok otoriter ayrıca evimize yakın olması da dez avantaj

Cevap Yaz
0
0
Misafir
23.10.2018

Okul avantajları yüksek seviyeli bir eğitim uygulanıyor. Bu yüzden güzel bir okul.

Cevap Yaz
0
0
Misafir
23.10.2018

okulun eğitim kadrosu çocukları seviyor. tüm imkanlarını seferber ediyorlar hepsini tek tek tebrik ediyorumm

Cevap Yaz
0
0
Misafir
23.10.2018

egitimcilerin ilgileeri çok iyi çocukları sıkmadan bütün oyunları öğrettiler

Cevap Yaz
0
0

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu İçin Yorum Ekleyin

Okula Puan verin :   
Ekle
Özel Fiyat İste
Fiyat, indirim ve kampanyalardan ilk siz haberdar olmak için lütfen formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.
Hemen Fiyat İste

MBA Okulları Ankara Eryaman Anaokulu Yetkililerine Mesaj Yazın

Vazgeç
Gönder
TAMAM
Favorilerim
Hiç favori okul eklemediniz.
TAMAM